W czasie pandemii koronawirusa w UK rozpadł się co 5. związek

Według naukowców z UCL, najczęściej rozpadały się związki osób w grupie wiekowej 18-29 lat. 35 proc. tzw. młodych dorosłych doniosło o rozpadzie relacji z drugą osobą, w porównaniu do 12 proc. dorosłych w grupie 60+.
Eksperci sugerują, że za rozpad związków nie odpowiada sama pandemia, a związane z nią okoliczności. Jako główne czynniki podano m.in. utratę pracy, obawy finansowe czy konieczność spędzania zbyt wiele czasu w domu.
Dr Elise Paul z UCL Institute of Epidemiology & Health podkreśla, że raport na temat rozpadu związków to dowód na złożoność pandemii i tego, jak szeroki wpływ miała na społeczeństwo.
"Młodsi dorośli zgłaszający lepsze relacje ze współmałżonkiem lub partnerem mogli odnieść korzyści z programu furlough lub pracy zdalnej. Mogli spędzać ze sobą więcej czasu. Z drugiej jednak strony, stres związany z pandemią i lockdownem, a także brak możliwości kontaktu z innymi, przyczyniły się do zerwania relacji z wieloma osobami" - oceniła.
Te same badania wykazały, że połowa osób w grupie 18-29 uważa, iż pandemia pozwoliła im na zbliżenie się do drugiej osoby.
Czytaj więcej:
Rekordowa sprzedaż prezerwatyw w UK. "To prawdziwa seksplozja"
Użytkownicy portali randkowych w UK mogą oznaczać się jako zaszczepieni