Menu

Brytyjczycy biorą "sick day", żeby oglądać seriale

Brytyjczycy biorą "sick day", żeby oglądać seriale
Dzisiaj nikt, kto nie musi, nie czeka tygodnia, żeby obejrzeć kolejny odcinek ulubionego serialu. (Fot. Getty Images)
'Urlop na żądanie' do tej pory kojarzył się z kacem, wakacjami lub chorobą. Dzisiaj mieszkańcy Wielkiej Brytanii coraz częściej biorą tzw. 'sick day', aby ciągiem oglądać seriale np. na Netfliksie - informuje 'The Guardian'.
Reklama

W badaniu RadioTimes.com, przeprowadzonym wśród 5 500 osób, 18 proc. respondentów przyznało, że udawało chorych, aby nie iść do pracy i zostać w domu, by oglądać ulubiony serial.

Odsetek osób, które coraz częściej biorą z tego powodu "sick day", rośnie od 2013 roku, kiedy Netflix pozwolił widzom oglądać pierwszą serię "House of Cards" za jednym zamachem. Od tego czasu seriale takie jak "Orange is the New Black", "Breaking Bad" czy "Black Mirror" radykalnie zmieniły wzorce zachowań.

80 proc. ankietowanych poświęciło sen, aby obejrzeć kilka odcinków programu. (Fot. Getty Images)

Nie wiadomo, czy mieszkańcy Wielkiej Brytanii oglądają dzisiaj więcej telewizji, ale na pewno nastąpiła drastyczna zmiana w sposobie oglądania programów i istnieje presja, aby być na bieżąco z różnymi "nowościami" - zauważa "The Guardian".

23 procent respondentów RadioTimes.com przyznało się do kłamstwa na temat oglądania programu,  ponieważ - gdy wszyscy o nim dyskutowali - nie chcieli wyjść na "czarną owcę".

Tymczasem połowa ankietowanych przyznała, że ​​oglądała serial przez ponad osiem godzin bez przerwy, podczas gdy trzy czwarte - przeszło cztery godziny. 80 proc. poświęciło sen, aby obejrzeć ulubioną serię.

"Rozwój gigantów transmisji strumieniowej zasadniczo zmienił sposób, w jaki oglądamy telewizję" - zaznacza Tim Glanfield, szef RadioTimes.com. "Dla wielu odczekanie tygodnia na nowy odcinek jest wyjątkiem, a nie regułą w 2019 roku. Wielogodzinne pożeranie programów to dzisiaj norma" - podsumował Glanfield.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama