Menu

Kebab w M&S? Internauci nie pozostawili na sklepie suchej nitki

Kebab w M&S? Internauci nie pozostawili na sklepie suchej nitki
Sieć sklepów M&S oskarżono o próby dotarcia do mniej zamożnych klientów. (Fot. Getty Images)
Sieć supermarketów Marks&Spencer zapowiedziała na Twitterze wprowadzenie nowej kanapki-kebaba, która wkrótce ma pojawić się na sklepowych półkach giganta. Internauci nie przyjęli jednak tej wiadomości tak entuzjastycznie jak zakładała firma.
Reklama

Nowy produkt miał być "kanapkową interpretacją" kebaba z baraniną. Zdaniem ekspertów, to kolejny ukon firmy w kierunku niższej klasy społeczeństwa. Ruch ten ma ich zachęcić do kupowania w sklepach pod szyldem M&S.

Brytyjczycy dali na Twitterze wyraz swojego zażenowania całą sytuacją, twierdząc, że firma "obniża standardy sklepu". Inni ocenili, że to próba cichego wprowadzenia na brytyjskie stoły kuchni tureckiej.

Kanapka inspirowana flagowym daniem tureckiej kuchni będzie dostępna przez całe lato. (Fot. Marks & Spencer)

"Dlaczego cały czas robicie wszystko, aby obniżyć prestiż swojej firmy?" - zapytał jeden z internautów, którego komentarz zyskał najwięcej poparcia.

"Sklep z kebabem! Kim my jesteśmy? Czy tak ciężko traktować nas jako wyjątkowy naród jakim jesteśmy?" - zapytał prowokacyjnie inny i dodał: "Słuchajcie swoich klientów, a nie tzw. ekspertów".

Do sprawy odniósł się rzecznik prasowy M&S. "Oferujemy ponad 70 różnych kanapek, m.in. z krewetkami i majonezem, BLT czy z cheddarem. Każdego roku przygotowujemy również ofertę sezonową - tego lata chcieliśmy dodać coś inspirowanego street foodem" - można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu sieci.

Kilka tygodni temu wiele kontrowersji wzbudziła nowa kanapka w M&S o nazwie LGBT. Firma została oskarżona o to, że próbuje skomercjalizować zbliżający się w Wielkiej Brytanii Pride Month.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama