Puchar Włoch: Atalanta rywalem Lazio w finale

15 maja Atalanta zmierzy się z Lazio. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Atalanty Bergamo (Arkadiusz Reca był rezerwowym) pokonali u siebie Fiorentinę 2:1 w rewanżowym meczu półfinałowym i awansowali do finału Pucharu Włoch. W pierwszym spotkaniu 27 lutego we Florencji padł remis 3:3. W finale Atalanta zagra z Lazio.

W trzeciej minucie prowadzenie objęli goście, po tym jak Luis Muriel wykorzystał prostopadłe podanie Federico Chiesy i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Atalanty.

11 minut później wyrównał z rzutu karnego Josip Ilicic, który przyczynił się do zdobycia zwycięskiej bramki w 69. minucie. Słoweński pomocnik oddał mocny strzał z dystansu, a Papu Gomez zmienił kierunek lotu piłki i kompletnie zmylił bramkarza gości.

Tym samym Atalanta zagra w finale Pucharu Włoch po raz pierwszy od 1996 roku. Trofeum to zdobyła natomiast w 1963 roku, co było największym dotychczasowym sukcesem tego klubu.

Dzień wcześniej Lazio pokonało na wyjeździe drużynę Krzysztofa Piątka - AC Milan 1:0 (w pierwszym meczu było 0:0) i zapewniło sobie udział w finale, który zostanie rozegrany 15 maja w Rzymie.