Menu

Na Wyspach sypnęło śniegiem. Niebezpiecznie na drogach

Na Wyspach sypnęło śniegiem. Niebezpiecznie na drogach
Tak wyglądała dzisiaj jedna ze stacji kolejowych w Walii. (Fot. Twitter/@Tremio)
Dziś rano niektóre regiony w Wielkiej Brytanii zostały przykryte śniegiem, w związku z czym Met Office wydało alerty pogodowe przed trudnymi warunkami na drogach - informuje 'Metro'.
Reklama

Gdzie pojawił się biały puch? Żółte ostrzeżenia wydano dla dużej części południowej Walii, gdzie spadło od 2 cm do 6 cm śniegu. Deszcz i deszcz ze śniegiem wywołały także zakłócenia na drogach i w transporcie kolejowym w West Midlands i niektórych regionach Szkocji.

"Przez oblodzenie trzeciej szyny, pociągi mają problem z uzyskaniem wystarczającej mocy. W związku z tym, usługi Southeastern mogą być opóźnione, anulowane lub zmienione" - napisał przewoźnik na swojej stronie internetowej i na Twitterze.

Niektórzy na paraliż kolejowy odpowiadali frustracją, zarzucając Southeastern, że "nie potrafi przygotować się na odrobinę lodu". "Niekompetencja na najwyższym poziomie!" - można przeczytać w komentarzach pod postem.

Inny podróżny, który czekał na pociąg na stacji Bromley South w południowo-wschodnim Londynie, udostępnił zdjęcie tablicy informacyjnej, przedstawiającej poważne opóźnienia w kursowaniu pociągów z Suffolk na stację London Victoria. Tymczasem - jak informuje "Metro" - nocne temperatury w Suffolk spadły do ​​zaledwie -3,8 st.

Według Simona Partridge'a z Met Office, dziś po południu "pogoda zacznie się klarować". "Jutro popada na zachodzie i dalekiej północy kraju. W weekend w większości kraju powinno być już więcej przejaśnień" - zaznacza ekspert.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama