Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Brexit: BMW wciąż przygotowuje się na "najgorszy scenariusz"

Brexit: BMW wciąż przygotowuje się na "najgorszy scenariusz"
W obliczu odroczenia wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty BMW bada różne ewentualności. (Fot. Getty Images)
Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW nadal przygotowuje się na 'najgorszy scenariusz', czyli Brexit bez porozumienia. Dzieje się tak, mimo że brytyjska Izba Gmin zagłosowała w środę za uchwałą wyrażającą sprzeciw wobec bezumownego opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.
Reklama

BMW odpowiada za ok. 15 proc. produkcji przemysłu motoryzacyjnego w Wielkiej Brytanii. Rocznie fabryki opuszczam tam 1,5 mln samochodów. Do koncernu należą marki Mini i Rolls-Royce, które produkowane są odpowiednio w Oxfordzie i Goodwood. Dodatkowo koncern ma fabrykę silników w Hams Hall.

Bawarska firma ostrzegała wcześniej, że w przypadku braku porozumienia Londynu z Brukselą może przenieść część produkcji z Wielkiej Brytanii.

"Jako odpowiedzialny pracodawca musimy przygotowywać się na najgorszy scenariusz, czyli Brexit bez porozumienia" - oświadczył rzecznik BMW. "W obliczu odroczenia wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty badamy różne ewentualności. Obejmują one wszystkie obszary biznesu od produkcji po przedaż, bariery celne, IT czy logistykę" - dodał.

Brytyjscy eksperci wielokrotnie ostrzegali, że bezumowny Brexit miałby poważne negatywne konsekwencje dla brytyjskiej gospodarki. Grupa eurosceptycznych posłów Partii Konserwatywnej i północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistów (DUP) stoi jednak na stanowisku, że jedynie takie rozwiązanie realizuje decyzję podjętą przez wyborców w referendum w tej sprawie z 2016 roku, konsekwentnie odmawiając poparcia dla projektu umowy wynegocjowanego przez rząd Theresy May. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama