Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Coraz więcej dzieci na Wyspach uczy się w domu

Coraz więcej dzieci na Wyspach uczy się w domu
W 2018 r. w domu uczyło się prawie 60 tys. uczniów - 48 proc. więcej niż rok wcześniej. (Fot. Getty Images)
W Anglii gwałtownie rośnie liczba rodzin, które decydują się kształcić swoje dzieci w domu. Edukacja domowa budzi jednak kontrowersje i spotyka się z krytyką.
Reklama

Poziomem edukacji w angielskich domach zaniepokojona jest m.in. brytyjska komisarz ds. dzieci, Anne Longfield. "Tak naprawdę nikt nie wie, jaki poziom wiedzy reprezentują te dzieci, a nawet - czy są w domu bezpieczne" - uważa. Jej zdaniem, edukacja domowa powinna być umieszczana w obowiązkowym rejestrze szkolnictwa.

Według danych Biura Pełnomocnika ds. Dzieci w Anglii, w 2018 r. w domu uczyło się prawie 60 tys. uczniów - 48 proc. więcej niż rok wcześniej. Tylko w szkołach w londyńskiej dzielnicy Hackney odsetek uczniów, którzy zrezygnowali z nauki w szkole na rzecz domowej edukacji, wzrósł w tym czasie o 238 proc.

W raporcie stwierdzono jednak, że niewielka liczba szkół interesowała się postępami tych dzieci w nauce.

"Większość rodziców, którzy podejmują się nauki swoich dzieci w domu, wykonuje świetną robotę" - zauważa rzeczniczka brytyjskiego Ministerstwa Edukacji, cytowana przez BBC.

"Zdajemy sobie jednak sprawę, że jest niewielkia liczba przypadków, kiedy standardy kształcenia w domu nie spełniają przyjętych norm. Dlatego w zeszłym roku wyszliśmy z inicjatywą stworzenia obowiązkowego rejestru dla domowej edukacji, a także monitorowania tego procesu oraz wsparcia dla rodzin, które decydują się właśnie na taki rodzaj kształcenia swoich dzieci" - podsumowuje przedstawicielka sektora edukacji.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama