Tottenham pokonał Chelsea i jest bliżej finału Pucharu Anglii

Piłkarze Tottenhamu Hotspur pokonali na Wembley Chelsea Londyn 1:0. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Tottenhamu Hotspur pokonali na Wembley Chelsea Londyn 1:0 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Ligi w Anglii. Rewanż na stadionie 'The Blues' - Stamford Bridge - zaplanowano na 22 stycznia.

Oba zespoły poważnie potraktowały rozgrywki na tym etapie, występując w swoich niemal najsilniejszych składach. W ekipie gospodarzy odpoczywał jedynie pierwszy bramkarz Francuz Hugo Lloris, którego zastąpił Argentyńczyk Paulo Gazzaniga. Z kolei w zespole gości od pierwszej minuty wystąpił 18-letni Callum Hudson-Odoi, który w tym sezonie zagrał tylko w jednym meczu ekstraklasy.

Statystyczną przewagę mieli w tym spotkaniu goście, którzy byli częściej przy piłce, stworzyli więcej okazji podbramkowych i oddali więcej strzałów. Nie przełożyło się to jednak na wynik meczu, ponieważ w 26. minucie jeden z najskuteczniejszych strzelców Premier League w ostatnich pięciu sezonach Harry Kane wykorzystał rzut karny, który chwilę wcześniej sam wywalczył.

To wystarczyło, by "Koguty" odniosły drugie z rzędu zwycięstwo nad lokalnym rywalem. W listopadzie pokonały go w lidze 3:1.

Drugą parę półfinałową tworzą broniący trofeum Manchester City oraz rywalizująca w League One (trzeci poziom rozgrywek) ekipa Burton Albion. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę w Manchesterze, a rewanż 22 stycznia.