Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Syberyjska bomba" zbliża się do UK. Śnieg spadnie nawet w Londynie

"Syberyjska bomba" zbliża się do UK. Śnieg spadnie nawet w Londynie
Zdaniem meteorologów, zimowa aura może utrzymywać się aż do wiosny. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie media ostrzegają, że już w przyszłym tygodniu w Wielką Brytanię może uderzyć 'bomba śnieżna znad Syberii'. Może być to powtórka śmiercionośnej 'europejskiej fali zimna' z 2005 roku - ostrzegają meteorolodzy.
Reklama

Mroźna pogoda, wywołana zmianami atmosferycznymi na biegunie północnym, to zagrożenie dla Wielkiej Brytanii, mogące pojawić się już w przyszłym tygodniu. Zdaniem meteorologów, zimowa aura utrzyma się aż do wiosny.

"Niezwykle zimna pogoda może utrzymywać się przez cały luty". (Fot. Getty Images)

Duży chłód z Arktyki zbiega się ze zjawiskiem SSW (skrót od "Sudden Stratospheric Warming", czyli "nagłe ocieplenie stratosferyczne"), które może być zwiastunem bardzo mroźnej zimy i potężnych opadów śniegu.

Zjawisko następuje wtedy, gdy temperatura w stratosferze (druga od dołu warstwa atmosfery, między troposferą a mezosferą) nagle wzrasta o 30-50 stopni Celsjusza. 

To właśnie SWW był motorem ubiegłorocznej "bestii ze Wschodu", która nawiedziła Wyspy. W 2017 r. Europa Wschodnia walczyła z najcięższą zimą od ponad 30 lat. W Rosji temperatura spadła do -40 st. Celsjusza, a mróz zabił dziesiątki ludzi.

"Styczeń na Wyspach będzie wyjątkowo zimny z dużymi opadami śniegu, które pod koniec miesiąca mogą pojawić się w wielu regionach kraju, również w stolicy" - zaznacza James Madden z Exacta Weather Forecast, cytowany przez Express.co.uk. "Temperatury przez cały miesiąc będą utrzymywać się poniżej średniej dla tego okresu" - dodaje ekspert.

Zdaniem meteorologa, "niezwykle zimna pogoda może utrzymywać się przez cały luty". Z największym mrozem i opadami śniegu będą zmagać się mieszkańcy północy kraju.

 

  Komentarze


  • Olo
   8 stycznia, 18:32

   Znając życie popada 2 dni i śnieg stopnieje.

  • Qaz
   8 stycznia, 19:01

   Niechwalmy dnia przez zachodem slonca bo jeszcze niewiadomo co w telewizji pokaza

  • Hej
   8 stycznia, 21:13

   Hej
   Bo to jest pogoda wedlug londynu a nie BBC oni biora wiadomosci z kosmosu a nie z BBC.

  • Utuczony chipsami
   8 stycznia, 22:27

   A huragan Teresa już 29 marca, trzeba zaopatrzyć się nawet w papier toaletowy bo nie będzie się czym podcierać a wody może brakować więc i z myciem tyłka może będzie problem. Najbardziej odczują to królowie benefitów bo benefity nie mają wzrosnąć. Dla uspokojenia dodam że Polacy sobie poradzą bo najwyżej pojadą autami do Polski po ogórki konserwowe (kiszone również ale mniej słoików) i brzusio będzie pełny. Oczywiście nie każdy dostanie urlop bo fabryki żywności będą pracować pełną parą dla dobra wszystkich żeby utuczyć nas angielskimi pysznościami. Mniam, mniam, nie ma to jak fasolka.

  • Peter
   9 stycznia, 03:16

   Srają muchy idzie wiosna!

  • Ja ebie
   9 stycznia, 05:14

   W polsce by tego zima nie nazwali

  • Evim
   9 stycznia, 13:52

   Zimowa aura może utrzymać się aż do wiosny 🤣🤣🤣😂 naprawdę? 😂

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama