Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polscy saneczkarze w niezmienionym składzie w Innsbrucku

Polscy saneczkarze w niezmienionym składzie w Innsbrucku
Ewa Kuls będzie reprezentować Polskę w Innsbrucku. (Fot. Getty Images)
W sześcioosobowym składzie wystąpią Polacy w mistrzostwach świata w saneczkarstwie w Innsbrucku (27-29 stycznia). Trener Marek Skowroński liczy na miejsce w ósemce w rywalizacji drużyn oraz na medal duetu młodzieżowców - Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego.
Reklama

"W Austrii wystąpią: Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz w jedynkach oraz dwójka Chmielewski, Kowalewski" - poinformował Skowroński.

W ostatni weekend biało-czerwoni rywalizowali w Pucharze Świata w łotewskiej Siguldzie. Dobrą formę potwierdził duet Chmielewski, Kowalewski, który zajął dziewiąte miejsce.

"W Innsbrucku będą bronić tytułu młodzieżowych mistrzów świata. Zadanie przed nimi bardzo trudne, bowiem za rywali mają mocnych Austriaków, Amerykanów, Łotyszy i Włochów. Byłoby znakomicie gdyby wywalczyli medal dowolnego koloru" - stwierdził szkoleniowiec.

W Siguldzie nie brakowało "wywrotek" czołowych saneczkarzy, m.in. z Łotwy i Niemiec. Skowroński uważa, że austriacki tor jest łatwiejszy technicznie.

"To są dwa zupełnie inne obiekty. Siguldę można zaliczyć do torów bardziej +saneczkowych+, jak na przykład niemiecki Oberhof. Innsbruck-Igls to typowo bobslejowy, a więc prostszy, choć też mający swoje trudniejsze miejsca" - podkreślił.

Pytany o oczekiwania odnośnie startu biało-czerwonych, Skowroński odpowiedział: "Chciałbym abyśmy w jedynkach plasowali się do 18 miejsce, w dwójkach do 15, zaś drużynowo w najlepszej ósemce".

W lutym polskich saneczkarzy czekają trzy występy w PŚ. Zawody odbędą się w Oberhofie, południowokoreańskim PyeongChang i Altenbergu. W każdej z tych imprez będą zawody sztafetowe, nie będzie zaś sprintów.

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama