PŚ w biegach: Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale sprintu

Polka zajęła dzisiaj 4. miejsce - do awansu zabrakło jej 0,34 s. (Fot. Getty Images)
Justyna Kowalczyk odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną w estońskim Otepaeae, zaliczanego do narciarskiego Pucharu Świata. Polka w swoim biegu zajęła czwarte miejsce, do awansu zabrakło jej 0,34 s.

Do półfinału awans uzyskują po dwie zawodniczki z pięciu wyścigów ćwierćfinałowych i dodatkowo dwie z najlepszymi czasami.

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego po starcie zajmowała ostatnie miejsce. Później udało jej się przesunąć na czwartą lokatę, ale okazało się, że pobiegła za wolno, by znaleźć się wśród "szczęśliwych przegranych".

Najszybsza w tym wyścigu była Norweżka Maiken Caspersen Falla. Drugie miejsce zajęła Szwedka Stina Nillson, a trzecie Rosjanka Jewgienia Szapowałowa.

Oprócz Szapowałowej jako "szczęśliwa przegrana" awansowała Kathrine Rolsted Harsem, która rywalizowała w pierwszym biegu ćwierćfinałowym. To właśnie do Norweżki zabrakło Kowalczyk 0,34 s.

Już w eliminacjach odpadła druga z reprezentantek Polski Sylwia Jaśkowiec, która została sklasyfikowana na 38. pozycji.