Menu

Walia: Pocztówka dotarła pod wskazany adres w Swansea po 121 latach od nadania

Walia: Pocztówka dotarła pod wskazany adres w Swansea po 121 latach od nadania
Adersatka, Lydia Davies mieszkała na tej ulicy ponad 100 lat temu. (Fot. screenshot/The Guardian)
W dobie szybkich dostaw przesyłek ze wszystkich zakątków świata może się wydawać, że czasy długiego oczekiwania na list lub paczkę już minęły - zauważa 'The Guardian'. Jednak w Swansea pracownicy towarzystwa budowlanego przeżyli spore zaskoczenie po otrzymaniu kartki pocztowej, która dotarła do nich z 121-letnim opóźnieniem.
Reklama
Reklama

Kartka jest datowana na 1903 rok, ale dopiero teraz została odebrana przez pracowników Swansea Building Society na Cradock Street.

Na pocztówce znajduje się dzieło XIX-wiecznego angielskiego malarza zwierząt Edwina Henry'ego Landseera, zatytułowane "The Challenge". Przedstawia jelenia stojącego w śniegu, na brzegu zbiornika wodnego, a w tle widnieje górski krajobraz.

Uważa się, że adresatka, Lydia Davies, mieszkała w Swansea ponad sto lat temu i miała 16 lat, kiedy powinna otrzymać kartkę.

Henry Darby, specjalista ds. marketingu i komunikacji w towarzystwie budowlanym, oznajmił, że sposób, w jaki pocztówka trafiła do jego miejsca pracy, pozostaje tajemnicą, ale ma nadzieję, że znajdzie osoby związane z Davies lub nadawcą, podpisanym tylko jako Ewart.

Pocztówka jest napisana czarnym, odręcznym pismem i znajduje się na niej zielony znaczek za pół pensa z portretem Edwarda VII, który panował w latach 1901-1910.

Darby twierdzi, że dane ze spisu powszechnego z 1901 roku sugerują, że Davies mieszkała w Swansea z rodzicami i pięciorgiem rodzeństwa. Jego zdaniem ustalenie, kto może być z nią spokrewniony, może być trudne, ponieważ nazwisko to było powszechne w Walii.

Dodał, że spis ludności wskazuje, że Davies poślubiła mężczyznę z Londynu, który "był właścicielem hotelu w Pall Mall, więc potencjalnie jej rodzina może już nie mieszkać w Swansea, a ta pocztówka może pochodzić z dalszych okolic".

Jak twierdzi Darby, pracownicy kasy oszczędnościowo-budowlanej "nie mają pojęcia, jak to się stało, że ta pocztówka tu dotarła". "Nikt nie zgłosił się, by powiedzieć: Tak, znalazłem to w antykwariacie lub Znalazłem to w książce, Znalazłem to w sklepie charytatywnym i po prostu wrzuciłem do skrzynki pocztowej" - wyjaśnił. 

"Jest prawdopodobne, że ktoś ponownie wrzucił tę pocztówkę do skrzynki pocztowej, a nie że zaginęła na poczcie na ponad sto lat" - oświadczył z kolei rzecznik Royal Mail.

Czytaj więcej:

Walia drugim najlepszym na świecie krajem pod względem wskaźników recyklingu

    Komentarze
    • Lord K
      24 sierpnia, 21:20

      Prosty i skuteczny trik reklamowy. Teraz wszyscy- nawet polski portal o tym pisze. Chyba lepszej reklamy "swansea building soc" nie mógł sobie wymyślić. Ekscytujące, prawda?

    Dodaj komentarz
    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 20.09.2024
    GBP 5.0961 złEUR 4.2779 złUSD 3.8317 złCHF 4.5223 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama