Duńskie media: Polacy wyrzucili Broendby z Europy w meczu Ligi Konferencji

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali u siebie z Broendby Kopenhaga 1:1. (Fot. Sebastian Frej/MB Media/Getty Images)
Duńskie media po rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji pomiędzy Legią Warszawa i Broendby Kopenhaga (1:1), dającym gospodarzom awans, skomentowały, że Polacy wyrzucili ich drużynę z Europy.

Według duńskich dziennikarzy w meczu w Warszawie piłkarze Broendby byli bliscy wygranej - w pierwszej połowie dominowali i po rzucie karnym prowadzili, lecz "brutalne wyrównanie tuż przed przerwą okazało się zabójczym ciosem, a obliczenia dotyczące wpływów z gry w europejskich pucharach do kasy klubu okazały się po meczu w Warszawie kompletnie nieważne".

"Polacy wyrzucili Broendby z piłkarskiej Europy" - skomentował dziennik "BT", a "Ekstrabladet" dodał, że "Legia brutalnie zgasiła marzenia żółto-niebieskich, którzy jednak opuszczą stolicę Polski z honorem, ponieważ grali całkiem dobrze i walczyli do końca".

"Mecz był w miarę wyrównany, lecz porażka 2:3 w pierwszym meczu przed tygodniem w Kopenhadze okazała się bardzo kosztowna" - dodano.

W Święto Wojska Polskiego i rocznicę "Cudu nad Wisłą" już na godzinę przed meczem wokół stadionu było wielu kibiców. 15 sierpnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, co pozytywnie wpłynęło na frekwencję i zainteresowanie spotkaniem.

Do Warszawy przyjechali również fanatycy Broendby, którzy swoją przyśpiewką próbowali zagłuszyć "Sen o Warszawie". Natomiast tuż przed pierwszym gwizdkiem odpalili płonące na czerwono race.

Legia średnio radzi sobie w ekstraklasie. W niedzielę zremisowała 2:2 z Puszczą Niepołomice na wyjeździe, a wcześniej na własnym stadionie uległa 1:2 Piastowi Gliwice. Natomiast w europejskich pucharach przed rewanżem z Broendby odniosła trzy zwycięstwa.

Gra niemal cały czas toczyła się na połowie gospodarzy. Legia w pierwszej połowie oddała tylko jeden celny strzał i od razu padł wyrównujący gol. W drugiej minucie doliczonego czasu Ruben Vinagre dośrodkował z rzutu wolnego, a gola głową na 1:1 strzelił Radovan Pankov.

Na początku drugiej połowy Wass strzelił z dystansu nad poprzeczką. Powtórzył to również w 67. min.

Kibice gospodarzy domagali się rzutu karnego, gdy Luquinhas padł na murawę po starciu z obrońcą, ale arbiter był niewzruszony. Tobiasz ponownie stanął na wysokości zadania, gdy obronił strzał Noaha Narteya.

W szóstej minucie doliczonego czasu Barcia zanotował jeszcze kluczową interwencję w obronie. Ostatecznie Legia utrzymała jednobramkową zaliczkę z pierwszego spotkania i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

W czwartek 22 sierpnia Legia rozegra pierwszy mecz w czwartej rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Rewanż odbędzie się tydzień później.