Ted Baker zamknie wkrótce wszystkie swoje sklepy
W marcu firma stojąca za sklepami tej marki modowej w Wielkiej Brytanii, No Ordinary Designer Label Limited, przeszła pod zarząd. Natomiast Authentic Brands, amerykańska firma stojąca za Juicy Couture i Reebok, nadal jest właścicielem własności intelektualnej Teda Bakera.
Próbowano znaleźć nowego partnera do prowadzenia działalności detalicznej i internetowej dla tej marki w Wielkiej Brytanii i Europie, jednak bez powodzenia. Do 19 kwietnia zamknięto już 11 sklepów, przynoszących największe straty.
Zniknięcie z ulic handlowych Teda Bakera oznacza, że po raz pierwszy od 1988 roku sieć nie będzie miała fizycznej obecności jedynie pod własną marką.
BREAKING: Fashion store 'to close its stores and disappear from high street in weeks' https://t.co/slG1PhkOcx pic.twitter.com/HXWFDZpxA5
— Mirror Breaking News (@MirrorBreaking_) July 26, 2024
Jednak produkty firmy nadal są sprzedawane za pośrednictwem domów towarowych i sprzedawców detalicznych, takich jak John Lewis i House of Fraser.
Firmę założył w Glasgow w 1988 r. Ray Kelvin, który zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego w 2019 r.
W związku z planami likwidacji sklepów zagrożonych jest 975 miejsc pracy.
Czytaj więcej:
Ted Baker zagrożony upadłością. Pracę mogą stracić setki osób
Upadająca brytyjska sieć odzieżowa Ted Baker zamyka 15 sklepów. Pracę straci 250 osób
Kolegi to mnie gadały że Anglia to jest taaaaaaka bogata żem aż ślinę przełknął z wrażenia ja od razu zadzwonił do polskich kolegów w Polsce i opowiedział w jakim ja raju nie jest. Moje kolegi to sie znajom i ony zawsze mowiom prawdę.