PKP Intercity: Od grudnia cztery nowe połączenia z polskich miast do Czech

Połączenia między Polską a Czechami zostaną uruchomione wraz ze zmianą rocznego rozkładu jazdy, czyli od grudnia br. Łącznie pojawią się cztery pary połączeń dziennie, które realizowane będą we współpracy z czeskim przewoźnikiem České dráhy. Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity poinformował, że "nad projektem pracują wspólnie zespoły obu przewoźników".
PKP Intercity dodało, że pociągi będą kursować w relacji Trójmiasto–Bydgoszcz–Poznań-Wrocław–Praga. Poza tymi miastami, składy będą zatrzymywały się również w mniejszych ośrodkach, m.in. w Tczewie, Inowrocławiu, Gnieźnie, Lesznie i Kłodzku oraz w czeskich Pardubicach. Połączenia będą realizowane w godzinach porannych, popołudniowych oraz nocą - objaśnił przewoźnik.
Podróż pociągiem z Wrocławia do Pragi zajmie poniżej czterech godzin, co - jak zaznaczono - jest czasem krótszym niż w przypadku połączenia autobusowego oraz podróży samochodem, z uwzględnieniem koniecznych postojów i natężenia ruchu w miastach. Czas przejazdu z Gdyni do Pragi wyniesie z kolei ok. dziewięciu godzin.
W obecnym rozkładzie jazdy do Czech można pojechać w ramach siedmiu połączeń dziennie z Warszawy i Katowic, sześciu z Krakowa, trzech z Rzeszowa, dwóch z Przemyśla i jednego z Wrocławia. Ponadto w sezonie letnim kursują dwie pary pociągów z miasta Bogumin w Czechach do Kołobrzegu, Łeby oraz na Hel.
Czytaj więcej:
PKP Intercity: Graficzna rezerwacja miejsc we wszystkich pociągach krajowych
Wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Krótszy przejazd do Gdańska i nowe przystanki