Menu

Żona władcy Dubaju prosi w Londynie o ochronę

Żona władcy Dubaju prosi w Londynie o ochronę
Księżna Haya Bint al-Hussein pojawiła się wczoraj w Sądzie Najwyższym w Londynie. (Fot. Getty Images)
O ochronę dla siebie i dzieci zwróciła się do sądu w Wielkiej Brytanii księżna Haja bint al-Husejn, najmłodsza z żon emira Dubaju szejka Mohammeda bin Raszida al Maktuma - podały brytyjskie media.
Reklama

Szósta żona Mohammeda bin Raszida al Maktuma, który jest także premierem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, uciekła z Dubaju co najmniej miesiąc temu, zabierając dwoje dzieci i 56 mln dolarów.

Księżna, która jest przyrodnią siostrą króla Jordanii Abdullaha, wystąpiła o ochronę przed przymusowym małżeństwem, która według angielskiego prawa przysługuje także kobietom będącym w tak zawartym związku. Haja ubiega się również o ochronę przed molestowaniem i brutalnością. Szczegóły ochrony, o jaką występuje księżna nie są znane.

Księżna słynie ze swojego społecznego zaangażowania. (Fot. Getty Images)

W londyńskim Sądzie Najwyższym 45-letnia księżniczka poprosiła o ustanowienie kurateli nad dziećmi, 11-letnią córką i 7-letnim synem.

Prawnicy szejka złożyli wniosek o powrót dzieci do Dubaju.

Księżna i szejk al Maktum wydali oświadczenie potwierdzające, że uczestniczyli w postępowaniach dotyczących ich dzieci po prywatnej rozprawie przeprowadzonej wcześniej w lipcu. "Procedury te dotyczą dobrostanu dwojga dzieci urodzonych w związku małżeńskim i nie dotyczą kwestii rozwodu lub finansów" napisano w tym oświadczeniu.

Jak dotąd ani rzeczniczka ZEA, ani przedstawiciele 70-letniego szejka Dubaju nie odpowiedzieli na prośbę dziennikarzy o komentarz.

W zeszłym roku jedna z córek szejka, 33-letnia księzna  Latifa usiłowała uciec z Dubaju, ale została złapana i odesłana do domu.

  Komentarze
  • Leon zawodowiec
   31 lipca 2019, 14:18

   scislej Jedna z zon

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama