Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy w UK

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy w UK
Nowe zasady wejdą w życie ​​od 14 kwietnia br. (Fot. Getty Images)
Klipy wideo zastąpią wkrótce tradycyjne pytanie testowe podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii - informuje Yahoo UK.
Reklama
Reklama

The Driver and Vehicle Standards Agency (DVSA) ogłosiła, że ​​od 14 kwietnia br. kursanci zostaną poproszeni o udzielenie odpowiedzi na trzy pytania po obejrzeniu 30-sekundowego klipu wideo z symulacją zdarzenia na drodze.

Zmiana to efekt badań, które wykazały, że uczniowie z trudnościami w czytaniu i niepełnosprawnością czuli się bardziej komfortowo po obejrzeniu filmu niż przeczytaniu tekstu.

"Możliwość prowadzenia pojazdów może zmienić życie, a my staramy się pomagać wszystkim w zdobyciu prawa jazdy" - podkreśla Mark Winn, główny egzaminator DVSA.

"Ściśle współpracowaliśmy z ekspertami i uczniami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, aby stworzyć test teoretyczny, który w pełni sprawdza wiedzę kandydata i jest bardziej przystępny" - dodał specjalista.

Aby uczeń mógł przystąpić do testu praktycznego, musi pozytywnie zdać obie części teoretyczne. (Fot. Getty Images)

Wideo może przedstawiać samochód jadący przez centrum miasta lub po wiejskiej drodze. Po jego wyświetleniu kursant otrzyma trzy pytania wielokrotnego wyboru, dotyczące takich kwestii jak np. bezpieczne wyprzedzanie.

Obecne wsparcie dla uczniów mających trudności z czytaniem lub problemy zdrowotne obejmuje dodatkowy czas na przystąpienie do testu oraz pomoc w przeczytaniu i przeredagowaniu pytań.

Egzamin teoretyczny składa się z dwóch części: 50 pytań wielokrotnego wyboru oraz testu Hazard Perception Test, który polega na umiejętnym przewidywaniu zagrożeń na drodze i prawidłowym na nie reagowaniu. Aby uczeń mógł przystąpić do testu praktycznego, musi pozytywnie zdać obie części teoretyczne.

Czytaj więcej:

Brytyjczycy masowo wymieniają prawo jazdy na irlandzkie

Najbardziej zakorkowane miasta świata. W czołówce Dublin i Londyn

Kierowca opisał w Internecie reakcje ludzi na potrącenie psa. Wpis wywołał burzę

Londyn: Nawet £1 600 "zachęty" dla kierowców miejskich autobusów

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.11.2021
  GBP 5.5597 złEUR 4.7038 złUSD 4.1754 złCHF 4.5071 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama