Menu

Zmarł 92-letni japoński superkibic Yamada

Zmarł 92-letni japoński superkibic Yamada
Japoński kibic, w charakterystycznym złotym kapeluszu, czerwonej kurtce i z promiennym uśmiechem, stał się jedną z najbardziej znanych i barwnych postaci igrzysk. (Fot. Facebook/Unofficial: Japan)
W wielu 92 lat zmarł japoński superkibic Naotoshi Yamada, który był na wszystkich letnich igrzyskach od 1964 roku, tj. od zawodów w Tokio. Jego marzeniem było powtórne obejrzenie olimpijskich zmagań w tym mieście w 2020 roku.
Reklama

"Po Tokio były Meksyk, Monachium, Montreal, Los Angeles i Moskwa, choć Japonia nie uczestniczyła w tej olimpiadzie to pojechałem tam, by oglądać zmagania. Seul, Barcelona, Atlanta, Sydney, Ateny, Pekin... Byłem na wszystkich igrzyskach od ceremonii rozpoczęcia do zamknięcia. Nie ma drugiej takiej osoby na świecie. Jestem jedyny. Marzę, by Tokio 2020 było kulminacją moich lat kibicowania na olimpiadach" - przyznał kilka dni temu 92-latek znany w Kraju Kwitnącej Wiśni jako Olympic Ojisan.

Przyszłoroczna olimpiada w Tokio miała być zwieńczeniem jego "kariery". Yamada nie doczekał tych zawodów - o jego śmierci poinformowały miejscowe media, a powodem śmierci była niewydolność serca.

Japoński kibic, w charakterystycznym złotym kapeluszu, czerwonej kurtce i z promiennym uśmiechem, stał się jedną z najbardziej znanych i barwnych postaci igrzysk. Jego obecność regularnie śledziły kamery telewizyjne, a inni kibice na arenach sportowych pozdrawiali go i wiwatowali.

Igrzyska w Tokio odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia 2020 roku.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama