Menu

Złota jesień na Wyspach. Synoptycy spodziewają się wysokich temperatur

Złota jesień na Wyspach. Synoptycy spodziewają się wysokich temperatur
Mieszkańców Wielkiej Brytanii czeka wyjątkowo ciepłą jesień. (Fot. Getty Images)
Silny wiatr i opady deszczu, które towarzyszyły Brytyjczykom przez ostatnie kilka dni, wkrótce odejdą w zapomnienie - informują brytyjscy meteorolodzy. Według synoptyków, sztorm Bronagh był ostatnim nieprzyjemnym akcentem początku jesieni na Wyspach.
Reklama

Jak informują eksperci od pogody z rządowego biura Met Office, Wielką Brytanię czekają teraz słoneczne i bezchmurne dni z wyższymi od średnich temperaturami. Co więcej - zdaniem synoptyków - "złota jesień" może trwać tak długo, że jej skutki odczuć będzie można jeszcze w grudniu.

Przedstawiciele Met Office uważają, że jesień będzie tak samo wyjątkowa jak tegoroczne lato, które na Wyspach było rekordowo upalne.

"Wydaje się wysoce prawdopodobne, że czekają nas ciepłe i bezchmurne dni. Nie spodziewamy się kapryśnych dni tej jesieni" - przekazała dziś Helen Robert na łamach dziennika "The Independent".

"Do prognoz należy podejść jednak odpowiednio rozsądnie. Jest zbyt wcześnie, abyśmy mogli potwierdzić, że tak będzie" - dodała.

Temperatury w Zjednoczonym Królestwie mają być wyższe od średnich w tym okresie. (Fot. Getty Images)

Pracownicy Met Office spróbowali również przewidzieć, jakiej zimy możemy spodziewać się w tym roku. Ich uwagę przykuł huragan El Nino, który może wpłynąć na mroźne temperatury w końcówce zimy na Wyspach.

"Obserwujemy to. Z całą pewnością El Nino sprowadzi do naszej części świata zimniejsze powietrze, ale istnieje mnóstwo innych czynników, które wpłyną na tegoroczną zimę" - przekazała ekspertka.

Serwis pogodowy Exacta Weather przekazał niedawno na łamach dziennika "Daily Express", że wiele wskazuje na to, iż na Wyspach spadnie rekordowa ilość śniegu już na początku grudnia. Samo Met Office dystansuje się od tych prognoz i ocenia, że przewidywaną pogodę na grudzień opublikuje dopiero pod koniec października.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama