Menu

Zimowy wyjazd Polaków wciąż głównie w kraju. Koszty zagranicą są zbyt duże

Zimowy wyjazd Polaków wciąż głównie w kraju. Koszty zagranicą są zbyt duże
Polacy chętnie decydują się na krótkie wyjazdy w polskie góry. (Fot. Getty Images)
Polacy zimą nie lubią siedzieć w domu, w związku z czym niemal 9 na 10 z nich deklaruje, że w okresie od grudnia do lutego planują przynajmniej jeden wyjazd. Z uwagi na wysokie koszty wyjazdu do europejskich kurortów, najczęściej są to krótkie krajowe wyjazdy.
Reklama

Krótki urlop lub wolny weekend to najczęstsza okazja dla mieszkańców Polski, żeby wyruszyć na zimowy wypoczynek - wynika z danych opublikowanych przez portal Triverna.pl. Najczęściej zimowe wyjazdy związane są ze świętami i feriami. Wtedy w podróż rusza 27 proc. badanych.

Jak wynika ze statystyk portalu Triverna.pl, niemal 6 na 10 Polaków deklaruje, że zimą najczęściej decyduje się na krajowy wyjazd. Celem podróży są zwykle polskie góry – wybiera je co druga osoba. Co szósty badany wyjeżdża do któregoś z polskich miast, a 4 proc. respondentów spędza wolne zimowe dni nad Bałtykiem.

Wśród osób, które wskazały lokalizację w Polsce, najpopularniejsze są przede wszystkim Tatry (34 proc.), Sudety (20 proc.) i Beskidy (20 proc.). Z kolei jeśli chodzi o duże miasta, zimą najbardziej lubimy jeździć do Trójmiasta (4 proc.), Krakowa (3 proc.) i Warszawy (2 proc.).

Koszt wyjazdu do europejskich kurortów zimą wciąż jest zbyt wysoki dla większości Polaków. (Fot. Getty Images(

Zimowe wyjazdy to czas aktywnego wypoczynku, który upływa nam na spacerach i wycieczkach. Deklaruje to 50 proc. respondentów. Zimowe sporty uprawia 7 na 10 badanych. Najpopularniejsze są łyżwy i narty, na których jeździ średnio co trzecia lubiąca zimowe aktywności osoba. Blisko co szósta woli sanki (choć większość zjeżdża na nich bardzo rzadko), a co dziesiąta – snowboard. 31 proc. badanych w ogóle nie uprawia żadnych zimowych sportów.

Ponad połowa badanych przyznaje, że chciałaby częściej wyjeżdżać zimą za granicę. Na przeszkodzie stoją jednak wyższe koszty takich podróży. Dlatego na taki wyjazd decyduje się 29 proc. badanych. 40 proc. tych, którzy podróżują za granice, wybiera duże miasta, 30 proc. góry, a 25 proc. morze. Wśród najpopularniejszych zagranicznych destynacji znalazły się: Hiszpania, Włochy, Austria, Słowacja i Czechy.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama