Menu

Zielone światło dla potężnej inwestycji na Oxford Street

Zielone światło dla potężnej inwestycji na Oxford Street
Projekt wymaga wyburzenia sześciu budynków na Oxford, Berwick i Wardour Street. (Fot. Getty Images)
Setki metrów kwadratowych pod nowe sklepy, biura i nocny klub - projekt o wartości 300 milionów funtów na handlowej Oxford Street w Londynie dostał zielone światło od radnych Westminster.
Reklama

Chodzi o plany spółki Daejan Investments, kontrolowanej przez rodzinę Freshwater. Nowa inwestycja  obejmuje 127-143 Oxford Street, a także część przylegających ulic. 

Projekt wymaga wyburzenia sześciu budynków na Oxford, Berwick i Wardour Street. W ich miejsce pojawi się 3 tys. m2 nowej powierzchni handlowej, 5,5 tys. m2 biur, a także klub nocny o metrażu ponad 800 m2.

Teren pod przebudowę znajduje się na mniej popularnym odcinku głównej ulicy handlowej w Wielkiej Brytanii niż ten, przy której stoją domy towarowe i główni międzynarodowi detaliści. 

Jednak atrakcyjność tej części ulicy zwiększyła się dzięki projektowi Crossrail. Pozytywny efekt domina miał też wzrost zakupów w dzielnicy Soho.

W 2015 r. Rodzina Freshwater kupiła za 18 milionów funtów adres 137 Oxford Street od Carnaby Properties. Jego portfolio zostało opisane jako "najlepsza pozostała szansa rozwoju na wschód od Oxford Street" - informuje Retailgazette.co.uk.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 21.09.2020
  GBP 4.876 złEUR 4.480 złUSD 3.796 złCHF 4.156 zł

  Sport


  Sport

  Reklama