Menu

Zarzuty karne dla firm pogrzebowych w UK, które wprowadzają w błąd

Zarzuty karne dla firm pogrzebowych w UK, które wprowadzają w błąd
FIrmy pogrzebowe wykorzystują fakt, że ich klienci często są w złym stanie psychicznym spowodowanym czyjąś śmiercią. (Fot. Getty Images)
Firmy pogrzebowe mogą otrzymać zarzuty karne, jeśli będą wykorzystywać 'strach' do sprzedaży swoich usług podatnym na manipulacje klientom - poinformowała dziś telewizja Sky News.
Reklama

Jak informują media, przybywa w Wielkiej Brytanii firm, które wykorzustują "strach" i wprowadzają w błąd swoich klientów, sprzedając im kosztowne plany pogrzebowe. W wielu przypadkach usługobiorcy mogą usłyszeć, że tylko kupując odpowiednio drogi plan, pogrzeb odbędzie się bez problemów.

Nowe propozycje rządowe zakładają, że firmy, które dopuszczają się podobnych praktyk, teraz będą mogły być ukarane grzywną, a nawet mogą otrzymać zarzuty karne.

Firmy organizujące pogrzeby często stosowały "moralnie niedozwolone praktyki". (Fot. Getty Images)

Stwierdzono, że niektórzy dostawcy usług pogrzebowych wykorzystują wprowadzające w błąd taktyki sprzedaży, aby klienci zmuszeni byli do zapłacenia dodatkowo nawet 5 000 funtów.

Stosowanie praktyki, które wykorzystują "podatność na manipulację klientów", mają być teraz całkowicie zakazane, a całość ma nadzorować FCA (Financial Conduct Authority). Dałoby to klientom takie same zabezpieczenie, jak np. w przypadku zakupu ubezpieczenia.

"Planowanie pogrzebu może być trudnym doświadczeniem, ale wielu z nas będzie musiało przez to przejść w pewnym momencie naszego życia. To wstyd, że są tacy, którzy szukają zysku wśród ludzi, którzy są zdruzgotani"- przekazał minister John Glen, który jest autorem propozycji.o zaktualizowane w 2001 r.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama