Menu

Zaginęła 16-letnia Polka. "Korespondowała ze starszym Brytyjczykiem"

Zaginęła 16-letnia Polka. "Korespondowała ze starszym Brytyjczykiem"
16-latka "mogła zostać zwabiona" do Wielkiej Brytanii przez starszego mężczyznę, którego poznała online. (Fot. Facebook)
Brytyjska i amerykańska policja prowadzą poszukiwania 16-letniej Polki z Nowego Jorku. Nastolatka poleciała do Londynu, aby prawdopodobnie spotkać z dużo starszym od niej Brytyjczykiem, którego poznała w internecie - informuje 'Metro'.
Reklama

Victoria Grabowski po raz ostatni była widziana w sobotę ok. godz. 10:00 czasu lokalnego, kiedy wyszła ze swojego domu w nowojorskiej dzielnicy Queens - informuje nypost.com.

"W sobotę wyleciała z lotniska im. Johna F. Kennedy'ego samolotem, który wylądował w Wielkiej Brytanii w poniedziałek rano" - informuje rzeczniczka New York Police Department.

Rodzice nastolatki twierdzą, że zapłaciła za bilet lotniczy gotówką, choć nie wiedzą, jak zdobyła pieniądze na podróż. Z kolei z informacji nowojorskiej policji wynika, że nastolatka mogła ukraść rodzicom kartę kredytową.

Victoria miała być "zafascynowana Londynem". (Fot. Getty Images)

Wujek Viktorii, Arkadiusz Grabowski, uważa, że 16-latka mogła zostać zwabiona do Wielkiej Brytanii przez starszego mężczyznę, którego poznała online.

Jej rodzice odkryli wiadomości, z których wynika, że nastoletnia Polka komunikowała się ze starszym Brytyjczykiem i kilkoma innymi osobami. "Z korespondecji można wywnioskować, że zafascynowała się Londynem i chciała się tam przenieść" - podkreśla wujek dziewczyny.

Poszukiwania Victorii Grabowski rozpoczęły się zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na terenie Wielkiej Brytanii. 

  Komentarze
  • Bezczasowy
   28 sierpnia 2019, 14:59

   Jakies konkrety I szczegoly dokladnie skad I gdzie wylondowala???????

  • Wybrala sie sojka za morz
   28 sierpnia 2019, 16:06

   To ile ona leciala jak wystartowala w sobote a wyladowala w poniedzialek? Az tyle zajmuje przelot z NY go Londynu?

  • Igor
   28 sierpnia 2019, 17:03

   . Dziewczyna pojechała na lotnisko im. Johna F. Kennedy'ego, skąd poleciała samolotem do Wielkiej Brytanii. Na londyńskim lotnisku Heathrow .mama do niej dzwoni lecz ona odrzuca połączenia.wiec można namierzyć telefon i może się odnajdzie

  • Piotrek.
   31 sierpnia 2019, 05:37

   Dziwne lot trwa niecałe 8 godz a według tego co jest napisane samolot leciał dobrze ponad 20 godz.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.01.2020
  GBP 4.970 złEUR 4.245 złUSD 3.828 złCHF 3.954 zł

  Sport


  Reklama