Menu

Zaginęła 16-letnia Polka. "Korespondowała ze starszym Brytyjczykiem"

Zaginęła 16-letnia Polka. "Korespondowała ze starszym Brytyjczykiem"
16-latka "mogła zostać zwabiona" do Wielkiej Brytanii przez starszego mężczyznę, którego poznała online. (Fot. Facebook)
Brytyjska i amerykańska policja prowadzą poszukiwania 16-letniej Polki z Nowego Jorku. Nastolatka poleciała do Londynu, aby prawdopodobnie spotkać z dużo starszym od niej Brytyjczykiem, którego poznała w internecie - informuje 'Metro'.
Reklama

Victoria Grabowski po raz ostatni była widziana w sobotę ok. godz. 10:00 czasu lokalnego, kiedy wyszła ze swojego domu w nowojorskiej dzielnicy Queens - informuje nypost.com.

"W sobotę wyleciała z lotniska im. Johna F. Kennedy'ego samolotem, który wylądował w Wielkiej Brytanii w poniedziałek rano" - informuje rzeczniczka New York Police Department.

Rodzice nastolatki twierdzą, że zapłaciła za bilet lotniczy gotówką, choć nie wiedzą, jak zdobyła pieniądze na podróż. Z kolei z informacji nowojorskiej policji wynika, że nastolatka mogła ukraść rodzicom kartę kredytową.

Victoria miała być "zafascynowana Londynem". (Fot. Getty Images)

Wujek Viktorii, Arkadiusz Grabowski, uważa, że 16-latka mogła zostać zwabiona do Wielkiej Brytanii przez starszego mężczyznę, którego poznała online.

Jej rodzice odkryli wiadomości, z których wynika, że nastoletnia Polka komunikowała się ze starszym Brytyjczykiem i kilkoma innymi osobami. "Z korespondecji można wywnioskować, że zafascynowała się Londynem i chciała się tam przenieść" - podkreśla wujek dziewczyny.

Poszukiwania Victorii Grabowski rozpoczęły się zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i na terenie Wielkiej Brytanii. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama