Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Z powodu śmierci Elżbiety II zmienią się opakowania setek produktów w UK

Z powodu śmierci Elżbiety II zmienią się opakowania setek produktów w UK
Z powodu śmierci królowej m.in. ketchup Heinz musi zmienić etykietkę. (Fot. Getty Images)
Śmierć Elżbiety II i objęcie tronu przez jej syna Karola III pociągnie za sobą nie tylko zmianę wyglądu brytyjskich paszportów i pieniędzy. Na nowo trzeba też zaprojektować opakowania setek produktów, które szczycą się królewską rekomendacją.
Reklama
Reklama

Royal Warrant of Appointment to nadawany od XV wieku certyfikat, który poświadcza, że dana firma dostarcza swoje produkty lub usługi brytyjskiej rodzinie królewskiej. Obecnie daje prawo do umieszczania na produktach i materiałach reklamowych królewskiego herbu.

Oprócz Elżbiety II poświadczenia takie mogli wydawać również książę Filip i książę Karol. Po śmierci królowej wszystkie wydane przez nią rekomendacje wygasły, a posługujące się nimi firmy muszą ponownie wystąpić o ich nadanie do Karola III.

Royal Warrant of Appointment wydanym przez Elżbietę II mogło poszczycić się 620 firm, m.in. Heinz (ketchup, sosy, etc.), Elizabeth Arden (kosmetyki), Hunter (kalosze), Martini (wina), Twinings (herbaty) czy John Deere (maszyny rolnicze, leśne i budowlane). Teraz muszą usunąć ze swoich produktów królewski herb wraz ze słowami "z nadania Jej Królewskiej Mości".

Firmy, które ubiegają się o rekomendację, muszą wykazać, że regularnie dostarczały produkty lub usługi rodzinie królewskiej przez co najmniej pięć z ostatnich siedmiu lat. Nie jest to jedyny warunek.

Jak informuje Royal Warrants Holders Association, stowarzyszenie posiadaczy tego certyfikatu, "wnioskodawcy są również zobowiązani do wykazania, że mają odpowiednią politykę i plan działania w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju".

Każdego roku przyznawanych jest około 30 rekomendacji i tyle samo jest wycofywanych - ich liczba mniej więcej stała i wynosi około 875. Zazwyczaj są wydawane na okres do pięciu lat. Na rok przed wygaśnięciem Royal Warrants Holders Association dokonuje ich przeglądu, aby ustalić, czy należy je odnowić. Podania rozpatruje Lord Szambelan.

Czytaj więcej:

Wysokie, choć niepewne poparcie dla Karola III w Wielkiej Brytanii

UK: Zakończyła się żałoba narodowa po śmierci Elżbiety II

Karol III przedłuża inicjatywę sadzenia drzew, aby w ten sposób złożyć hołd królowej Elżbiecie II

Londyn: Ponad 250 tys. osób przeszło koło trumny z ciałem Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II oglądało w telewizji 26,2 mln osób w UK

Wielka Brytania: Od 29 września można odwiedzać miejsce pochówku Elżbiety II

  Komentarze
  • Tonny
   23 września, 06:08

   A po kiego tym produktom jakaś rekomendacja od Udawanej Monarchii.. Bez sensu..Mozna sie obyc.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.09.2022
  GBP 5.4331 złEUR 4.8637 złUSD 5.0328 złCHF 5.1200 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama