Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Z Chopina znikają czartery. "Na wakacje turyści polecą z Modlina"

Z Chopina znikają czartery. "Na wakacje turyści polecą z Modlina"
Najbardziej zaawansowane są rozmowy z TUI i Grecosem. (Fot. Getty Images)
Przedsiębiorstwo Państwowe 'Porty Lotnicze' (PPL) w 2021 r. zamierza pożegnać się z czarterami na stołecznym Lotnisku Chopina. Biura podróży zachęca do współpracy z portem w Radomiu. TUI i Grecos już o tym rozmawiają, ale z Modlinem - informuje 'Puls Biznesu'.
Reklama

"Nareszcie. Lotnisko Modlin ogłosiło, że wkrótce zaczną z niego odlatywać pierwsze samoloty czarterowe" - czytamy w artykule. Jak podkreśla Leszek Chorzewski, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/Modlin, trwające rozmowy z biurami podróży znajdują się już na ostatniej prostej i - jak zapewnia - w te wakacje w porcie pojawią się pierwsze regularne, stałe czartery, natomiast w kolejnym sezonie liczy na wiele nowych połączeń.

"Najbardziej zaawansowane są rozmowy z TUI i Grecosem" - dodał Marcin Danił, wiceprezes portu. Marcin Dymnicki, prezes TUI podkreśla z kolei, że przedsięwzięcie rozpocznie się od czterech lotów tygodniowo, a pierwsze rejsy z Modlina planowane są już na "majówkę".

Jak podaje "Puls Biznesu", będzie to ułamek z ponad 100 lotów biura podróży realizowanych z Lotniska Chopina, a zarządzające Lotniskiem Chopina PPL zapowiedziało w lutym, że od 2021 r. nie przewiduje obsługi operacji czarterowych. "Zamierza to zrobić wprowadzając wymogi, które spełnią wyłącznie linie regularne" - czytamy dalej.

Ponadto, dla obu touroperatorów loty z Modlina wykonywać będzie Ryanair Sun - spółka, do której irlandzki przewoźnik przeniesie w tym roku wszystkie samoloty startujące w ramach regularnych połączeń w Polsce pod marką Ryanair.

 

  Komentarze


  • Realista
   13 kwietnia, 20:10

   To tylko sen pijanego wariata

  • Marlena
   16 kwietnia, 08:54

   Jak na razie czartery z lotniska Chopina odlatują, lecę enterem z Okęcia do Turcji w czerwcu więc wiem.. Ciekawe czy rzeczywiście będą później te samoloty odlatywać z Modlina czy Radomia.. nie ukrywam, że z dwojga złego tą pierwszą opcję bym wolała.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2019
  GBP 4.895 złEUR 4.342 złUSD 3.932 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama