Menu

Wyjeżdżasz na urlop po Brexicie? Firmy turystyczne uspokajają

Wyjeżdżasz na urlop po Brexicie? Firmy turystyczne uspokajają
Brytyjska organizacja przypomina, że wyjeżdżając poza Wielką Brytanie należy mieć ważny paszport "na cały okres podróży". (Fot. Getty Images)
Organizacja zrzeszająca brytyjskie biura podróży - Abta - poinformowała, iż nie ma podstaw do niepokoju w związku ze zbliżającym się Brexitem. Jak przypomniano, w związku z okresem przejściowym 'dla podróżujących nic się nie zmieni'.
Reklama

W ubiegłym roku wydano serię ostrzeżeń o potencjalnych ograniczeniach dotyczących podróży zagranicznych w przypadku wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE. 

Mark Tanzer, dyrektor generalny organizacji Abta wskazał jednak, że okres przejściowy oznacza, iż po 31 stycznia ​​nie będzie żadnych zmian dla wyjeżdżających w celach turystycznych.

"Ponieważ Wielka Brytania zamierza zawrzeć z UE umowę związaną z turystyką, po 31 stycznia wszystko pozostanie takie samo, dzięki czemu ludzie będą mogli normalnie podróżować" - zapewnił ekspert.

Podróże do końca roku powinny odbywać się bez większych utrudnień - uważają eksperci. (Fot. Getty Images)

"Podróżni będą mogli nadal korzystać z paszportu brytyjskiego przy bramkach UE w punktach kontroli granicznej, przynajmniej do końca grudnia 2020 r" - dodał.

"Paszporty muszą jednak być ważne przez cały czas podróży" - ostrzegł.

Wszyscy, którzy uważają, że Brexit może wpłynąć na ich plany podróży, mogą wejść na stronę www.abta.com/brexit, aby uzyskać aktualne informacje i porady. 

Czytaj więcej:

Brytyjskie firmy określiły priorytety imigracyjne po Brexicie

Źródło unijne: UE zakłada, że okres przejściowy po Brexicie zakończy się w 2020 r.

Premier Johnson podpisał porozumienie z UE o Brexicie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.02.2020
  GBP 5.129 złEUR 4.302 złUSD 3.977 złCHF 4.054 zł

  Sport


  Reklama