Menu

Wydarzenie "Invest in Poland" w Ambasadzie RP w Londynie

Wydarzenie "Invest in Poland" w Ambasadzie RP w Londynie
Czy polska placówka dyplomatyczna przekonała inwestorów do inwestowania w Polsce? (Fot. Getty Images)
Wczoraj Ambasada RP w Londynie, Polska Izba Handlowa, Santander Bank, Grant Thornton oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizowały w Ambasadzie RP w Londynie konferencję 'Invest in Poland', która miała na celu promocję Polski jako kraju przyjaznego inwestorom oraz przyciągnięcie firm działających w Wielkiej Brytanii do otwarcia filii, oddziału lub biura w Polsce.
Reklama

Dzięki dobrze prosperującej gospodarce, z której przychody od upadku reżimu komunistycznego 30 lat temu wzrosły trzykrotnie, a w tym roku przewiduje się ich wzrost o 4,5%, ofertom usług o wysokim standardzie, zaawansowanej produkcji, kwitnącemu rynkowi konsumenckiemu i inwestycjom infrastrukturalnym finansowanym przez UE , Polska jest bezpieczną bazą dla inwestycji i operacji zagranicznych.

Konferencja "Invest in Poland" skierowana była do prezesów i inwestorów, a składała się z prezentacji ekspertów, analiz i dyskusji. Podczas wydarzenia odbyły się także sesje "Wewnętrzna inwestycja w Polsce" wsparta przez Santander UK oraz "Czas dla Polski - stabilność, talent i rozwój" poprowadzona przez Grant Thornton.

Michael Dembinski, główny doradca Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej, przedstawił analizy przypadków produkcji i zaawansowanych usług, po czym nastąpiła dyskusja panelowa.

Ambasada RP liczy na zainteresowanie inwestorów polskim rynkiem. (Fot. Getty Images)

Wydarzenie "Invest in Poland" dostarczyło informacji o tym, co Polska jest w stanie zaoferować zagranicznym inwestorom chcącym rozpocząć działalność w Polsce i w jaki sposób może ich do tego zachęcić. Konferencja również wyjaśniła procedurę rekrutacji i utrzymania pracowników, a także przedstawiła polskie regiony najbardziej odpowiednie do inwestycji.

Po prezentacjach ekspertów uczestnicy mieli okazję porozmawiać z prelegentami, inwestorami i specjalistami ds. inwestycji.

"Polski rząd jest w pełni zaangażowany w sprawy Europy, polska gospodarka kwitnie, a Polacy są utalentowani, dobrze wyedukowani i silnie zmotywowani - wszystko to sprawia, że Polska jest doskonałą lokalizacją dla globalnych inwestorów zainteresowanych znalezieniem bazy do prowadzenia swojej działalności na całą Unię Europejską" - zachęcał inwestorów polski ambasador Arkady Rzegocki.

  Komentarze
  • Adam
   18 września 2019, 13:55

   Grunt to dobra propaganda 👍😄😄😄

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.07.2020
  GBP 4.904 złEUR 4.447 złUSD 3.959 złCHF 4.180 zł

  Sport


  Sport

  Reklama