Menu

Wyburzył wiktoriańskie budynki. Teraz musi je odbudować "cegła po cegle"

Wyburzył wiktoriańskie budynki. Teraz musi je odbudować "cegła po cegle"
Historyczne budynki przez zburzeniem. (Fot. Tower Hamlets)
Deweloper, który zburzył 3 wiktoriańskie domy w Londynie, musi je odbudować dokładnie tak, jak wyglądały - nakazał urząd gminy Tower Hamlets. Magnus Davey i jego siostra, właściciele firmy z Isle of Dogs, zapowiedzieli odwołanie się od decyzji.
Reklama

Nieruchomości były ważnymi zabytkami, jako budynki, które przetrwały naloty w czasie II wojny światowej. Mimo to deweloper zadecydował o ich wyburzeniu.

“Właściciele zezwolili na rozebranie nieruchomości, a następnie wielokrotnie odmawiali wytłumaczenia się z tego. Powinni odbudować te domy dokładnie tak jak były, cegła po cegle” - podkreślił burmistrz Tower Hamlets John Biggs.

Właściciele dostali 18 miesięcy na naprawienie wyrządzonych szkód. Davey zapowiada jednak apelację. Tłumaczy, że nie wiedział, iż budynki są chronionymi zabytkami.

“Te domy się rozsypywały – stanowiły zagrożenie” - przekonuje.

Seria nalotów niemieckich na Wielką Brytanię, mających miejsce podczas II wojny światowej, nosiła nazwę "Blitz" (z niemieckiego "błyskawica") i trwała od 7 września 1940 do 10 maja 1941. Był to fragment większej bitwy o Anglię i jedna z największych kampanii nalotów podczas II wojny światowej. Pierwszym celem nalotów był Londyn, później Luftwaffe rozszerzyła naloty na inne cele, w przeważającej większości – cywilne. Szacuje się, że na skutek nalotów niemieckich zginęło ponad 40 tys. cywilów, z tego połowę stanowili mieszkańcy Londynu.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama