Menu

Wybrano najpiękniejszy gol Euro 2016

Wybrano najpiękniejszy gol Euro 2016
Węgier autorem najpiękniejszego gola Euro we Francji. (Fot. Getty Images)
Bramka Węgra Zoltana Gery z meczu z Portugalią została wybrana najpiękniejszym trafieniem zakończonych w niedzielę piłkarskich mistrzostw Europy we Francji. Dopiero trzecie miejsce zajął efektowny gol przewrotką Szwajcara Xherdana Shaqiriego w spotkaniu z Polską.
Reklama

W plebiscycie UEFA kibice oddali ok. 150 tysięcy głosów, z których prawie jedną trzecią (32 procent) otrzymał właśnie Gera. Zawodnik przyjął na klatkę piersiową za linią pola karnego piłkę wybitą przez obrońców, a następnie oddał mocny strzał przy lewym słupku.

Drugie miejsce przypadło Portugalczykowi Cristiano Ronaldo za "atomową" główkę w spotkaniu półfinałowym z Walią. Gwiazdor Realu Madryt otrzymał 24 procent głosów. O jeden punkt procentowy mniej przypadł Shaqiriemu, który zdobył gola na 1:1 w 1/8 finału z Polską, jednak Szwajcaria ostatecznie odpadła po rzutach karnych.

16 procent głosów oddano na trafienie Edera w dogrywce finału z Francją, decydujące o końcowym triumfie Portugalii.

Na piątym miejscu znalazło się trafienie Walijczyka Hala Robsona-Kanu (pięć procent), który efektownym zwodem zmylił trzech obrońców Belgii i bez problemu wykończył sytuację sam na sam.

Spójrzcie na bramkę Węgra:

 

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.02.2020
  GBP 5.066 złEUR 4.335 złUSD 3.925 złCHF 4.073 zł

  Sport


  Reklama