Menu

Wybory do Sejmu RP i Senatu RP: Kiedy głosowanie za granicą?

Wybory do Sejmu RP i Senatu RP: Kiedy głosowanie za granicą?
Wybory do Sejmu i Senatu RP odbędą się 13 października br. (Fot. Getty Images)
Zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 6 sierpnia 2019 r. w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1506) głosowanie w Polsce odbędzie się w niedzielę, 13 października 2019 r. w godz. 7:00-21:00. Tego samego dnia głosować będa mogli Polacy zamieszkali za granicą.
Reklama

Jak przypomina Ambasada RP w Londynie, wybory do Sejmu RP i Senatu RP w obwodach utworzonych za granicą, zostaną przeprowadzone w oparciu o przepisy ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019 r. poz. 684, z późn. zm.).  

Głosowanie w obwodach utworzonych za granicą odbędzie się w dniu głosowania w kraju, z tym zastrzeżeniem, że jeżeli głosowanie miałoby być zakończone w dniu następnym po dniu głosowania w kraju, głosowanie przeprowadza się w dniu poprzedzającym.

Obywatele polscy przebywający poza granicami będą mogli zagłosować w obwodach głosowania utworzonych za granicą wyłącznie osobiście. Zgodnie z ogłoszonym przez Prezydenta RP kalendarzem wyborczym, informacja o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych ma być podana do publicznej wiadomości do dnia 22 września 2019 r.

Informacje o udziale w głosowaniu, siedzibach obwodowych komisji wyborczych, zgłaszaniu się do spisu wyborców i inne istotne z punktu widzenia wyborcy informacje będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej Ambasady RP w Londynie.

  Komentarze
  • Lucky Luk
   19 sierpnia 2019, 17:46

   Nie byłem na głosowaniu od czasu wejścia do Unii europejskiej dzięki czemu mogliśmy swobodnie wyjechać za chlebem po lepsze jutro.Przez te kilkanaście lat pracy stać mnie na wiele mam mieszkanie dobrą pracę fajne auto oszczędności na kilka następnych lat.Pytam Was co się zmieniło w PL od tamtego czasu?Wpływy rosyjskie później niemieckie teraz amerykańskie a gdzie są NASI prawdziwi polacy?Honorowi! Przywódczy!Silni! Itd Mam dość będę głosował na nacjonalistów!Aby zniszczyć lewactwo które upośledza nasz kraj!bo chcem tam kiedyś wrócić.

  • Patriota
   19 sierpnia 2019, 18:44

   Rządy naszej Polski od czasów Komunizmu to zdrajcy!!!!czas na NARODOWCÓW!!!!!!

  • Raze
   19 sierpnia 2019, 21:47

   Ktoś w to jeszcze wierzy? Kiedyś wierzyłem też, że zwierzęta mówią w wigilię ludzkim językiem. Teraz myślę, że z mównicy sejmowej cały rok. O, przepraszam chyba obraziłem zwierzęta.

  • 20002
   20 sierpnia 2019, 08:36

   Kukizowcy do urn ;DDD

  • Patriota
   20 sierpnia 2019, 17:17

   Do 2002
   Kukiz poszedł do lewaków nie kompromituje się wstydu oszczędź

  • Majka
   28 sierpnia 2019, 04:02

   No nie wierzę tyle lat za granicą i panowie będą głosować przeciwko lewactwu i na narodów. Widocznie oglądacie telewizję narodową skoro nie wiecie co robi PiS i narodowcy w kraju. Wstyd. Faszyzm., homofobia rozdawnictwo, kolesiostwo, niszczrnie Konstytucji a wy będziecie głosować na tą bandę rządzącą naszym krajem. Tam nie będzie do czego wracać, bo PiS przy udziale kościoła wszystko zniszczy. Proszę się obudzić. Chyba, że podoba wam się socjal tak jak tutaj i banda głupich ludzi którzy nie wiedzą co się dzieje. Ważne, że benefity są.

  • KONFEDERACJA
   3 września 2019, 19:54

   Głosuję na konfederację. Dobry program wyborczy zwłaszcza dobrowolne płacenie ZUS, zniesienie PIT i obalenie tego chorego socjalu 500+. Sympatyczni ambitni młodzi ludzie, wystarczy zobaczyć chociażby wystąpienia pana Winnickiego, a kto nie lubi Korwina to trudno, ale on i tak za kilka lat się wykruszy więc nie jest tam kluczową postacią. Być może przyjdzie nam obalić tą komunę która tak trwa od lat i ci którzy uciekli do UK jak ja, będą mogli wrócić do tego pięknego kraju jakim jest Polska. Pozdrawiam z Southampton i motywuję do udziału w kampanii wyborczej!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.06.2020
  GBP 4.919 złEUR 4.386 złUSD 3.912 złCHF 4.064 zł

  Sport


  Sport

  Reklama