Menu

Włochy: Zasnął na materacu u brzegów Kalabrii, dopłynął do Sycylii

Włochy: Zasnął na materacu u brzegów Kalabrii, dopłynął do Sycylii
Kąpiel na materacu może skończyć się nieoczekiwaną podróżą. (Fot. Getty Images)
28-letni Włoch, wypoczywający na wakacjach na wybrzeżu w Kalabrii, zasnął na materacu, którym wypłynął w morze. Znaleziono go po drugiej stronie Cieśniny Mesyńskiej, koło brzegów Sycylii. Mimowolnie stał się 'bohaterem' oryginalnej przeprawy w tym miejscu.
Reklama

Cieśnina Mesyńska, oddzielająca Kalabrię od Sycylii, ma w najwęższym miejscu nieco ponad 3 kilometry szerokości. Od lat powracają dyskusje nad pomysłem budowy mostu, który połączyłby te obie części Włoch. Plany te są odkładane.

Kursuje tam prom i wodolot. Nie jest to zbyt spokojny odcinek morza. Wiry i silne prądy w tej cieśninie zainspirowały w starożytności powstanie legendy o Skylli i Charybdzie, czyli potworach morskich, czyhających tam na żeglarzy.

Młody Włoch pokonał ją na dmuchanym materacu do pływania, choć - jak podkreślają media - nie miał w ogóle takich planów.

Mężczyzna pokonał w sumie 3 kilometry. (Fot. Getty Images)

W czasie odpoczynku na plaży w miejscowości Scilla koło Reggio di Calabria mieszkaniec tamtych stron pływał przy brzegu na materacu, na którym unoszony przez łagodne fale zasnął.

Gdy drzemał, jego materac został porwany przez prąd morski. Kiedy ślad po mężczyźnie zaginął, jego kolega przebywający na plaży podniósł alarm. Rozpoczęto poszukiwania w całej Cieśninie Mesyńskiej z użyciem łodzi patrolowych i śmigłowców policji oraz Straży Przybrzeżnej.

Po 9 godzinach akcji poszukiwawczej, już późną nocą, ratownicy znaleźli zaginionego, trzymającego się kurczowo materaca niedaleko Mesyny na Sycylii. Przerażony tą przygodą mężczyzna został odtransportowany na drugi brzeg, do Kalabrii.

  Komentarze
  • Typ
   20 sierpnia 2019, 09:31

   juz kilka dni temu inne gazety pisaly ze to ustawka dla slawy

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Reklama