Menu

Włochy: Z powodu koronawirusa zmarło już ponad 1 000 osób

Włochy: Z powodu koronawirusa zmarło już ponad 1 000 osób
W całym kraju choruje obecnie ponad 12 tysięcy osób. (Fot. Getty Images)
Z 827 do 1 016 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - to najnowszy bilans, jaki został przedstawiony wczoraj na codziennej konferencji prasowej. W całym kraju choruje obecnie ponad 12 tysięcy osób.
Reklama

Od początku kryzysu epidemiologicznego zanotowano we Włoszech około 15 tys. przypadków koronawirusa.

Szef Obrony Cywilnej, rządowy komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli poinformował, że liczba zakażonych wzrosła od środy o ponad 2 200. Łączna liczba wyleczonych wynosi 1 258.

Borrelli wyjaśnił, że 98 procent osób zmarłych to osoby powyżej 68. roku życia, a dwie trzecie miało inne dodatkowe schorzenia.

Spośród wszystkich 12 839 chorych obecnie około 5 tysięcy osób przebywa w domowej izolacji, 6 650 w szpitalach, w tym 1 600 jest na oddziałach intensywnej terapii.

Jak ogłoszono, przed włoskimi szpitalami ustawiono ponad 500 namiotów do wstępnej diagnozy. Rządowy komisarz zaapelował do Włochów o oddawanie krwi.

Dziennikarka telewizji RAI zapytała szefa OC, czy wychodzenie z domu stało się "przestępstwem", bo - jak wyjaśniła - została przed północą zatrzymana w Rzymie do kontroli przez policję podczas spaceru z mężem i psem i dowiedziała się, że grozi im kara administracyjna.

Borrelli poinformował, że zasadą powinno być ograniczanie wychodzenia z domu. Tak zinterpretował przepisy, na mocy których możliwość poruszania się zredukowano do wymogów pracy, zdrowia i innych pilnych potrzeb.

Czytaj więcej:

WHO oficjalnie: Koronawirus to pandemia

Merkel: 60-70 proc. populacji zarazi się koronawirusem

Włochy: Wiele kar za złamanie przepisów w sprawie zakazu przemieszczania

Włoski rząd zamyka sklepy, restauracje i punkty usługowe

Już 590 zakażeń koronawirusem w UK. Zmarły dwie kolejne osoby

Cristiano Ronaldo odmówił powrotu do Włoch

  Komentarze
  • Kawa
   13 marca, 10:36

   Moze byc tak ze ten wirus to bron biologiczna. Jest inny niz znane do tej pory, silniejszy i bardzo zarazliwy. Udowodniono ze utrzymuje sie w powietrzu do 3h a na plastiku do 24h na szkle do 5h. Zreszta depopulacja ludnosci zostala juz kilka razy zapowiedziana przez najbogatszych tego swiata. Czemu Trump zawiesil wszystkie loty z Europa. On sie cos wiecej ze wirus bedzie sie rozorzestrzenial w bardzo szybkim tempie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama