Menu

Włochy: 250 euro kary za chodzenie z gołym torsem po nadmorskim miasteczku

Włochy: 250 euro kary za chodzenie z gołym torsem po nadmorskim miasteczku
Agropoli to miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Kampania, w prowincji Salerno. (Fot. Getty Images)
250 euro grzywny wymierzono turyście w Agropoli na południu Włoch za to, że spacerował z gołym torsem po tym nadmorskim miasteczku. To pierwsza kara w tej miejscowości, której władze - podobnie jak wielu innych w kraju - zaostrzyły walkę z takimi zwyczajami.
Reklama

Mandat wypisali turyście strażnicy miejscy w miasteczku na wybrzeżu krainy Cilento na podstawie nowego rozporządzenia, wydanego przez burmistrza Adamo Coppolę. Zabronił on chodzenia z gołym torsem, w kostiumie plażowym i na bosaka poza plażą i obszarem bezpośrednio nad samym morzem.

Nowe przepisy, wyjaśnił burmistrz cytowany przez włoskie media, mają na celu egzekwowanie przyzwoitego wyglądu i godnego zachowania.

"Wizerunek naszego miasteczka należy chronić, a pewne zachowania, takie jakie chodzenie w negliżu po ulicach i sklepach, trzeba wyeliminować. Wczoraj wymierzono pierwszą karę i dalej będziemy tak postępować. Nikogo nic nie kosztuje założenie koszulki, gdy wraca znad morza, i noszenie ubrania stosownego w danym miejscu" - oświadczył burmistrz.

Podobne zakazy obowiązują w wielu włoskich metropoliach i miasteczkach, przede wszystkim w Wenecji, której władze kategorycznie ścigają wszelkie zachowania, uważane za godzące w wizerunek historycznego miasta oraz jego dziedzictwa kulturowego.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama