Menu

Władze Oldham: "Jeśli teraz nie zaczniemy działać, zamkniemy miasto"

Władze Oldham: "Jeśli teraz nie zaczniemy działać, zamkniemy miasto"
Liczące ponad 100 tys. mieszkańców Oldham może podzielić los Leicester. (Fot. Getty Images)
Oldham w Greater Manchester jest na krawędzi lokalnej blokady po tym, jak odnotowano tam najwyższy wskaźnik infekcji koronawirusa w kraju - informuje Sky News.
Reklama

"Trzeba działać już teraz, aby zapobiec lokalnej blokadzie. Koniec z odwiedzaniem innych. Nie mamy czasu do stracenia" - apelują do mieszkańców radni Oldham.

Miasto, ze wskaźnikiem zakażeń wynoszącym 107,5 na 100 tys. osób, wyprzedziło pod tym względem Blackburn with Darwen w hrabstwie Lancashire (65,8 na 100 tys.). To też ponad dwa razy więcej niż w Leicester (51,8) - jedynej części Anglii, w której doszło dotychczas do lokalnej blokady.

Według danych rady, liczba nowych przypadków Covid-19 w Oldham wzrosła prawie dwukrotnie w ciągu 7 dni - ze 137 zakażeń w tygodniu kończącym się 1 sierpnia do 255 w tygodniu kończącym się 8 sierpnia.

Szacunki pokazują, że wirus "krąży w prawie każdej dzielnicy oraz we wszystkich grupach wiekowych i etnicznych" w Oldham.

Rada twierdzi, że nastąpił "znaczący" wzrost liczby przypadków wśród osób w wieku 20-30 lat, a także w społeczności azjatyckiej. "Obecnie obserwujemy również rosnącą liczbę nowych przypadków koronawirusa wśród białych mieszkańców" - dodano.

Władze podkreślają, że prawdziwym problemem jest rozprzestrzenianie się Covid-19 w gospodarstwach domowych. W związku z tym wprowadzono nowe ograniczenia, które są podobne do tych nałożonych w Preston w celu uniknięcia całkowitego zamknięcia.

Od teraz zabronione są odwiedziny w domach oraz spotkania osób z różnych gospodarstw domowych w zamkniętych przestrzeniach publicznych, np. w pubach, restauracjach czy barach. "Jeśli wszyscy wprowadzą te drobne zmiany, możemy uniknąć drugiej blokady" - zapewniają władze Oldham.

Czytaj więcej:

Miasto w Greater Manchester zakazało przyjmowania gości

Brytyjski rząd przywrócił ostre restrykcje w północnej Anglii

Plany zablokowania Londynu? Khan atakuje Johnsona

"Nie będzie powrotu do powszechnego lockdownu"

UK: 98 kolejnych zgonów na Covid-19, w Preston zaostrzone restrykcje

Kolejne 29 miast w UK na liście "do zamknięcia"

  Komentarze
  • Ja
   12 sierpnia, 20:26

   Kto jeszcze wierzy w te brednie ???
   Rozumiem ze każdy włodarz dostał instrukcje , ale co mądrzejszy powinen powoli otwierać oczy mieszkańcom na ta jedna wielka mistyfikowana bzdurę !!!
   Chyba ze TOP SECRET !!! I życie może stracić . Ile jeszcze będą ludzie wierzyć w to gowno ???!?? Media powinny zacząć mówić prawdę a nie słuchać się rzadu o przekazach medialnych !
   Pranie mózgu 2020 !!! Dno...
   i te ich zakładanie maseczek i nieudolne testy na grypę ze niby ... Boże widzisz i nie grzmisz !!!

  • Mmarek
   13 sierpnia, 17:02

   Idiotów nie sieją.....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama