Menu

Wizz Air poleci z Krakowa do Sztokholmu

Wizz Air poleci z Krakowa do Sztokholmu
Loty między Krakowem i Sztokholmem będą wykonywane we wtorki, czwartki i soboty. (Fot. Twitter/Wizz Air)
Linia lotnicza Wizz Air zapowiedziała uruchomienie od 16 lipca tego roku nowego połączenia na trasie z Krakowa do stolicy Szwecji, Sztokholmu. Loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu.
Reklama

Według przewoźnika, ogłoszenie nowego połączenia "rozpoczyna w Wizz Air nową erę podróży". Loty między Krakowem i Sztokholmem będą wykonywane we wtorki, czwartki i soboty.

Linia ogłosiła ostatnio wdrożenie szeregu dodatkowych procedur, aby pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz chronić zdrowie pasażerów i załogi w samolocie. Załoga oraz pasażerowie mają obowiązek podróżowania w maseczkach. Ponadto, personel pokładowy jest zobowiązany do noszenia rękawiczek.

Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów dezynfekujących, a także - przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia - wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków dezynfekujących.

Załoga rozdaje pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład; magazyny pokładowe zostały usunięte z kieszeni foteli. Pasażerowie są proszeni, w miarę możliwość, o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie.

Od maja zeszłego roku na krakowskim lotnisku działa baza Wizz Air. Przed pandemią stacjonowały tam trzy samoloty, co pozwalało na realizowanie ok. 20 połączeń ze stolicy Małopolski.

"Stała rozbudowa małopolskiej siatki to ważny element naszego rozwoju. Ogłoszenie kolejnego połączenia podkreśla zaangażowanie Wizz Air w Polsce, na naszym pierwszym rynku, gdzie 16 lat temu rozpoczęliśmy działalność. Widzimy potencjał w Krakowie ze względu na jego popularność wśród osób odwiedzających miasto zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się z wieloma pasażerami na pokładach samolotów z naszej ultrawydajnej floty" - przekazała Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Czytaj więcej:

Wizz Air z nową bazą na Cyprze. Poleci z Wrocławia do Larnaki

Linie lotnicze powoli wznawiają loty. Ryanair reaktywuje 40 proc. połączeń od 1 lipca

Wizz Air wydłuża zawieszenie wszystkich lotów z i do Polski

  Komentarze
  • Pit
   11 czerwca, 09:31

   Wizz to mógłby przywrocic loty z Belfastu do Katowic, bo masę ludzi by to uszczęśliwiło

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama