Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wielkiej Brytanii grozi dotkliwa susza

Wielkiej Brytanii grozi dotkliwa susza
Powodem przyszłorocznej wiosennej suszy ma być niezwykle gorące tegoroczne lato. (Fot. Getty Images)
Przedsiębiorstwa wodne, organy rządowe i grupy ekologiczne ostrzegają, że ekstremalnie gorące tegoroczne lato może doprowadzić do suszy na wiosnę przyszłego roku. Fale upałów w całym kraju spowodowały między innymi wprowadzenie zakazu używania węży ogrodowych.
Reklama

Mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa jeszcze teraz odczuwają skutki ekstremalnie gorącego lata. Poziomy wody w zbiornikach w okolicach Manchesteru, Sheffield i Stoke-on-Trent są bardzo niskie, a rolnicy w całym kraju zarobili mniej z powodu słabych plonów. Farmerzy zarzucali rządowi, że zrobił za mało, aby chronić ich i ich zbiory.

Agencja Ochrony Środowiska musiała w tym roku interweniować w związku z 300 incydentami związanymi z gorącą i suchą pogodą w ciągu ostatnich kilku miesięcy - to ponad trzy razy więcej niż w poprzednich latach.

National Drought Group (NDG), która składa się z różnych organizacji zajmujących się kwestiami zasobów wody i środowiskiem naturalnym, dyskutowała nad rozsądnym dysponowaniem wody na wypadek suszy w 2019 roku.

Pomimo niedawnych opadów deszczu eksperci ostrzegli, że niektóre części północnej Anglii są szczególnie narażone na suszę. Obecny poziom wody w zbiornikach jest wciąż niski, a zapobiec temu mogłyby jedynie bezustannie jesienne i zimowe ulewy. Jeśli tak się nie stanie, wody zabraknie już wiosną 2019 roku.

Fala upałów, która przeszła przez Wielką Brytanię w tym roku, spowodowała suszę niemal w całym kraju. Słońce wypaliło trawę w największych parkach w Londynie. W Anglii wprowadzono nawet zakaz używania węża ogrodowego i podlewania ogrodów pod groźbą grzywny w wysokości tysiąca funtów.

Susza tego lata zmieniła oblicze Londynu. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Najdrzel Faradrz
   25 września 2018, 16:44

   To wina emigrantów z UE. Przez nich nie padało.

  • Robi
   25 września 2018, 19:38

   To Brexsit winny w przyszlym roku dopiero sie zacznie bieda I trzesienie ziemi jak podaje jasnowidz.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama