Menu

Wielki pożar w Paryżu: 3 ofiary śmiertelne i wielu rannych

Wielki pożar w Paryżu: 3 ofiary śmiertelne i wielu rannych
Jedna z rannych osób odniosła poważne obrażenia, a pozostałe 27 osób, w tym jeden strażak, zostało lekko rannych. (Fot. Getty Images)
Trzy osoby zginęły, a 28 zostało rannych w wyniku pożaru, który wybuchł wczoraj nad ranem w 6-piętrowym budynku w XI dzielnicy Paryża - informuje agencja AFP. Na razie nie są znane przyczyny tragedii.
Reklama

Jedna z rannych osób odniosła poważne obrażenia, a pozostałe 27 osób, w tym jeden strażak, zostało lekko rannych - przekazał rzecznik paryskiej straży pożarnej Florian Lointier. Dodał, że w budynku, gdzie wybuchł pożar, mieści się restauracja, hammam (muzułmańska łaźnia) i mieszkania.

W sumie w akcji gaszenia ognia brało udział 200 strażaków i około 50 wozów. Lointier wyjaśnił, że operacja była trudna m.in. ze względu na skomplikowane drogi ewakuacyjne czy ogromną ilość dymu.

Operacja była trudna m.in. ze względu na skomplikowane drogi ewakuacyjne. (Fot. Getty Images)

Mer Paryża Anne Hidalgo zwróciła w tym kontekście uwagę, że jest to gęsto zabudowana dzielnica, gdzie do niektórych budynków nie ma bezpośredniego dostępu z ulicy.

Jak poinformowała, wśród ofiar jest "młoda kobieta, o której nie wiadomo, czy wyskoczyła przez okno, czy usiłowała przejść po rusztowaniu" zainstalowanym z powodu prowadzonych prac renowacyjnych, "młody mężczyzna, który wyraźnie starał się wyjść z mieszkania", ale przeszkodził mu ogień i dym, oraz "trzecia osoba w bardzo podobnej sytuacji".

Przyczyny tragedii ma wyjaśnić wszczęte śledztwo.

W lutym br. kobieta cierpiąca na problemy psychiczne celowo wywołała pożar w budynku XVI dzielnicy Paryża; zginęło wówczas 10 osób, a 96 odniosło rany - był to najtragiczniejszy pożar w stolicy od 14 lat.

Z kolei w kwietniu pożar wybuchł w budynku w XIX dzielnicy francuskiej stolicy - interweniowało 130 strażaków, jednak ogień udało się stłumić bez ofiar.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama