Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wielka Brytania wyśle do Mali 250 żołnierzy

Wielka Brytania wyśle do Mali 250 żołnierzy
W Mali pojawią się brytyjscy żołnierze. (Fot. Getty Images)
Wielka Brytania wyśle w przyszłym roku do Mali 250 żołnierzy w ramach oenzetowskich operacji pokojowych - poinformowało dziś brytyjskie ministerstwo obrony.
Reklama

"W jednym z najbiedniejszych i najbardziej wrażliwych regionów dobre jest wspieranie najbardziej bezbronnych ludzi i ustalenie priorytetów wysiłków humanitarnych i tych dotyczących bezpieczeństwa w krajach Sahelu" - przekazała minister obrony Penny Mordaunt.

"Personel sił brytyjskich będzie współpracował z naszymi partnerami w regionie, by pomóc w szerzeniu pokoju poprzez zwalczanie zagrożenia ze strony brutalnego ekstremizmu i ochronę praw człowieka w Mali" - dodała szefowa resortu.

W Mali wojna domowa trwa od 2012 roku, kiedy to północna część kraju dostała się pod kontrolę islamistów. W styczniu 2013 roku francuska armia przeprowadziła zbrojną interwencję, wypierając siły dżihadystyczne z okupowanych terenów. Jednak zwłaszcza w środkowej części państwa są obszary wciąż pozostające poza kontrolą sił rządowych Mali, wojsk francuskich czy oenzetowskich. Od 2015 roku akty przemocy na tych obszarach są częstsze i przesuwają się także na południe.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama