Menu

Wielka Brytania wydłuża zamrożenie rat kredytu do końca października

Wielka Brytania wydłuża zamrożenie rat kredytu do końca października
Posiadacze kosztownych pożyczek będą mieli możliwość wydłużenia odroczenia spłaty do końca października. (Fot. Getty Images)
Brytyjska Komisja Nadzoru Finansowego (Financial Conduct Authority - FCA) wydłużyła okres zamrożenia rat za kredyt do końca października. Według organu kontrolnego, klienci kosztownych pożyczek powinni mieć więcej czasu na uregulowanie swojej sytuacji finansowej po narodowej kwarantannie.
Reklama

Financial Conduct Authority chce wydłużenia zamrożenia płatności rat do 31 października br. Każda zainteresowana osoba, która spełnia wymagania, może ubiegać się do tego czasu o odroczenie płatności. Osoby, które już taki wniosek złożyły, będą mogły z kolei wydłużyć czas odroczenia.

Program zamrażania rat dotyczy wyłącznie pożyczkobiorców jednej z czterech kategorii: kredytów samochodowych, pożyczek "kup teraz, zapłać później", pożyczek pod zastaw oraz programów "rent to own".

"Bardzo ważne jest, aby osoby borykające się z tymczasowymi trudnościami z płatnościami z powodu koronawirusa otrzymały niezbędną pomoc" - wskazał Christopher Woolard, tymczasowy dyrektor generalny FCA.

"Ci, którzy już podjęli decyzję o zamrożeniu płatności i obecnie mogą sobie pozwolić na powrót do spłacania, choćby częściowo, powinni to robić, gdyż leży to w ich najlepszym interesie. Ci, którzy jednak wciąż będą potrzebować pomocy, będą mogli z niej skorzystać" - dodał.

Jednocześnie organ FCA chce również zakazać przejęć komorniczych do końca października. Zwrócono uwagę, że wiele małych biznesów doświadcza tymczasowych trudności, a odebranie im samochodu bądź towaru dodatkowo pogłębi problem. Decyzja w tej sprawie zapadnie 6 lipca.

Czytaj więcej:

"Kredytowe wakacje" w UK przedłużone o trzy miesiące

W UK największy spadek cen domów od 11 lat. Tanieje też wynajem

Brexit a studia Polaków w UK. Europosłowie PO zbierają podpisy

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama