Menu

Większość członków partii rządzącej za Brexitem bez porozumienia

Większość członków partii rządzącej za Brexitem bez porozumienia
Theresa May traci poparcie wśród torysów. (Fot. Getty Images)
Ponad połowa członków Partii Konserwatywnej wolałaby opuścić Unię Europejską bez umowy niż zaakceptować scenariusz Brexitu wynegocjowany przez Theresę May - wynika z najnowszego sondażu. Umowę przedstawioną przez brytyjską premier popiera tylko 23% torysów.
Reklama

Sondaż przeprowadziła firma YouGov na zlecenie Rady ds. Badań Gospodarczych i Społecznych. Wyniki opublikowane zostały na kilka dni przed planowanym głosowaniem w Izbie Gmin nad umową brexitową przedstawioną przez Theresę May.

57 procent członków rządzącej Partii Konserwatywnej opowiedziało się za Brexitem bez porozumienia, a 23 procent popiera umowę premier May. 15 procent pytanych konserwatystów wolałoby pozostać w Unii, a 5 procent nie miało preferencji. 

W Partii Konserwatywnej słabnie poparcie dla umowy brexitowej wynegocjowanej przez Theresę May. (Fot. Getty Images)

"Wynik ankiety wskazuje na odrzucenie oferty Theresy May przed decydującym głosowaniem w sprawie przyjęcia jej planów rozwodowych z Unią" - przekazuje telewizja SKY News.

"To zła wiadomość dla premier May, która najwyraźniej nie ma poparcia dla swoich planów” – stwierdził profesor Tim Bale z Queen Mary University of London.

"Jeśli Theresa May ma nadzieję, że jej deputowani wrócą do Izby Gmin i poprą tę umowę - będzie rozczarowana. Wygląda na to, że członkowie jej partii nie są w nastroju do kompromisu” - zaznaczył profesor Bale.

Głosowanie w Izbie Gmin w sprawie Brexitu odbędzie się 14 stycznia. Brytyjski rząd zdecydował o odłożeniu planowanego na 11 grudnia 2018 roku głosowania, obawiając się porażki w parlamencie.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości