Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Wetherspoon obniża ceny piwa. Chce pokazać, że "Brexit to zysk"

Wetherspoon obniża ceny piwa. Chce pokazać, że "Brexit to zysk"
Tim Martin (po prawej) uważa, że gospodarka Wielkiej Brytanii lepiej rozwinie się poza Unia Europejską. (Fot. Getty Images)
Kufel piwa w pubach Wetherspoon potaniał od dzisiaj średnio o 20 pensów. Firma, zarządzana przez zagorzałego zwolennika Brexitu Tima Martina, chce w ten sposób pokazać, jak opuszczenie unii celnej może obniżyć ceny.
Reklama

Ponad 600 pubów Wetherspoon zacznie od dzisiaj sprzedawać kufel Ruddles za £1,69, kolejne 160 oddziałów za £1,59 lub mniej, a około 36 pubów - za £1,39. Taki ruch ma być przykładem tego, jak opuszczenie unii celnej z UE może obniżyć ceny.

Tim Martin, właściciel JD Wetherspooon i wielki zwolennik Brexitu, chce w ten sposób udowodnić, że  możliwość importowania przez Wielką Brytanię towarów spoza Europy, bez potrzeby czynienia uzgodnień co do cła z UE, to "zysk z bezumownego opuszczenia Wspólnoty".

"Obecnie klienci i firmy płacą cła na tysiące produktów importowanych spoza UE. Taryfy te są pobierane przez rząd Wielkiej Brytanii i wysyłane do Brukseli" - wyjaśnia Martin, cytowany przez Yahoo UK.

Sieć ma niemal 900 lokali w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. (Fot. Getty Images)

"Jeśli wyjdziemy z unii celnej 31 października, rząd może skończyć z tymi protekcjonistycznymi taryfami, co obniży ceny w supermarketach i pubach. Aby to zilustrować, Wetherspoon postanowił obniżyć cenę Ruddlesa" - przekonuje.

"Wielu polityków wprowadziło w błąd opinię publiczną, sugerując, że opuszczenie unii celnej byłoby katastrofą. To jest odwrotność prawdy. Zniesienie ceł obniży ceny" - podsumowuje właściciel sieci pubów.

Ruddles to jedno z najpopularniejszych piw sprzedawanych w Wetherspoon. Jeśli akurat nie będzie dostępne, sieć zaoferuje klientowi tańsze piwo Greene King IPA lub Caledonian Deuchars.

Tim Martin już wcześniej pokazał swoje zaangażowanie w opuszczenie UE, m.in. zastępując francuskiego szampana i niemieckie piwa produktami brytyjskimi i australijskimi, a także wprowadzając podkładki pod piwo namawiające do Brexitu.

 

  Komentarze


  • Ja
   6 września, 17:02

   To pokazuje kto jest za tym cyrkiem tylko własny biznes się liczy reszta to h...j

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.09.2019
  GBP 4.972 złEUR 4.389 złUSD 3.998 złCHF 4.040 zł

  Sport


  Reklama