Menu

Wejście do pubu tylko dla zaszczepionych? Dwuznaczne sygnały płynące z Downing Street

Wejście do pubu tylko dla zaszczepionych? Dwuznaczne sygnały płynące z Downing Street
Czy brytyjskie puby rzeczywiście nie będą mogły obsługiwać niezaszczepionych klientów? (Fot. Getty Images)
Brytyjskie media mówią o prawdziwym 'zamieszaniu' w związku z paszportami szczepionkowymi i koniecznością ich okazania w niektórych miejscach. Wiadomo, że będą wymagane w klubach nocnych, ale wciąż niejasne jest, czy wymóg taki będzie obecny również w pubach.
Reklama
Reklama

Po zapowiedzi Borisa Johnsona o konieczności bycia podwójnie zaszczepionym, aby skorzystać z możliwości wejścia do klubu nocnego, wielu polityków było zaskoczonych faktem, że podobnej decyzji nie podjęto w odniesieniu do pubów i barów.

Minister biznesu Paul Scully odniósł się do tych wątpliwości i dzień później przekazał, że "paszporty szczepionkowe nie będą wymagane w pubach". 

Podkreślił, że paszport szczepionkowy ma być wymagany jedynie w przypadku klubów i większych imprez z dużą liczbą ludzi, "ale nie zatłoczonych pubów". 

Media wskazują, że wypowiedź ta nie wprowadziła więcej jasności, bo zaledwie kilka godzin później rzecznik Borisa Johnsona oznajmił, iż "żadna decyzja w sprawie pubów jeszcze nie zapadła".

Rzecznik podkreślił, że w pierwszej kolejności podjęto decyzję jedynie w sprawie klubów nocnych, ponieważ istnieją silne dowody na to, że prowadzą one do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wnioski te oparto na doświadczeniach z krajów takich jak Holandia, Włochy czy Korea Południowa.

Zapytany o to, czy Downing Street może obecnie wykluczyć wprowadzenie wymogu okazania dowodu zaszczepienia przy wejściu do pubów, rzecznik odparł: "Będziemy chcieli rozważyć dowody. Premier stwierdził, że nie ma potwierdzonych danych, aby dochodziło do tego w pubach (do zwiększonej transmisji koronawirusa - przyp. red.). Ale przyglądamy się dowodom".

Media podkreślają niejasne sygnały ze strony rządu i przypominają, że jeszcze dwa tygodnie temu całkowicie wykluczano możliwość wprowadzenia wymogu okazywania dowodu szczepienia przy wejściu do jakiegokolwiek lokalu.

Tymczasem kluby nocne na Wyspach zabronią od końca września wstępu niezaszczepionym klientom. Podobne rozwiązanie wprowadziła m.in. Francja. Zasada ta - zgodnie z zapowiedzią Borisa Johnsona - ma obowiązywać również "w innych miejscach, w których gromadzą się tłumy".

Czytaj więcej:

Badania w UK: Szczepienia w grupach ryzyka równie skuteczne jak w całej populacji

Anglia: Czego wciąż nie wolno robić po "dniu wolności"?

Od września wejście do klubów nocnych tylko dla zaszczepionych

  Komentarze
  • Bravo
   21 lipca, 18:00

   I tak powinno być, a nie chodzą, jeżdżą gdzie i kiedy chcą.

  • I tak ma być, brawo
   21 lipca, 18:32

   Asa

  • .....
   21 lipca, 18:52

   Masz racje Bravo , wszyscy Zaszczepieni powinni byc odizolowani od reszty bo roznosza wszystkie Covidy gdzie chca i kiedy chca !

  • Lipa
   21 lipca, 19:14

   No to puby do zamkniecia

  • 74
   21 lipca, 19:14

   Zobaczymy panikę covidian jak zaczną schodzić już jesienią pozbawieni odporności.

  • Stinker
   21 lipca, 20:20

   nareszcie w końcu będę bezpieczny w pubie. jeszcze do metra i autobusu powinni mieć zakaz. piechotką dla niezaszczepionych.

  • Fan clarksona
   21 lipca, 20:33

   Do 74: masz racje.. zobaczymy na jesień.. od zaszczepionych trzeba się będzie trzymać z daleka..

  • Botoks
   21 lipca, 20:59

   A po co się rozdrabniać zamknąć ludzi w domach niech cały kraj padnie. Ludzie jacy wy ślepi jesteście.

  • The truth
   21 lipca, 21:00

   dobre, dobre... caly ten szczepionkowy balagan ociera sie o rasim, hipokryzje, no i komercyjne strzelanie sobie w kolano, czy jak ktos woli podcinanie galezi na ktorej sie siedzi... czas pokaze ile kolejnych barow (nie) przetrwa, ile kolejnych ludzi straci prace itd.

  • Nurse
   21 lipca, 21:28

   Jakże trzeba mieć niskie IQ i bark szacunku do samego siebie oraz brak braku troski o swoje zdrowie,aby dać sobie dobrowolnie wprowadzić do systemu immunologicznego nieprzebadany klinicznie preparat genetyczny ???!!!! Przecież te wynalazki nawet nie stały na półce obok prawdziwych szczepionek !!! Ludzie nie zdają sobie konsekwencji z późniejszych problemów ze zdrowiem poprzez atakowanie narządów wewnętrznych i tworzenie się zakrzepów poprzez niekontrolowany wzrost złogów tzw.białka kolcowego,które jest w każdym z tych preparatów !!!

  • Ok
   21 lipca, 22:10

   Covid istnieje bo przechodzilem go w maju razem z moja narzeczona ktora ma astme tesciowa ktora ma 66 lat i dwojka dzieci... po tygodniu zadne z nas juz nie myslalo nawet o tej chorobie dlatego szczepionkom mowie NIE. Nikt nie bierze za nie odpowiedzialnosci to jest nabijanie kasy ludziom przy wladzy wystarczy spojrzec na hancocka i jego kochanke... poza tym zaszczepieni dalej roznosza chorobe ile wy dowodow chcecie ????

  • Andy
   21 lipca, 22:27

   Niektórym czerwona farba, do włosów wdarla się za głęboko, za głęboko, można by powiedzieć do mózgu, no ale jak nie ma tego to nie można, tak powiedzieć

  • JoBo
   22 lipca, 13:17

   Nie ma żadnej logiki w tym, że przy zaszczepieniu całej populacji, trzeba robić testy, trzeba odbywać kwarantannę, trzeba nosić maskę i utrzymywać dystans. ŻADNEJ LOGIKI !!!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.07.2021
  GBP 5.3349 złEUR 4.5747 złUSD 3.8851 złCHF 4.2208 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama