Menu

Węgry: Prace społeczne za fake newsy o koronawirusie

Węgry: Prace społeczne za fake newsy o koronawirusie
Wybuch epidemii pokazał światu, jak łatwo może dojść do zmanipulowania innych ludzi szeregiem fake newsów. (Fot. Getty Images)
Na prace społecznie użyteczne skazano dwóch mężczyzn, którzy w lutym opublikowali w serwisie społecznościowym nieprawdziwe informacje o koronawirusie – poinformowała dziś prokuratura komitatu Bekes na południowym wschodzie Węgier.
Reklama

Według informacji prokuratury, 32-letni mieszkaniec miasta Bekescsaba zredagował na podstawie fragmentów różnych artykułów i zdjęć informację, którą 2 lutego opublikował w internecie. Głosiła ona, że na międzynarodowym lotnisku w Budapeszcie przebywały gorączkujące osoby, które zostały zabrane przez pracowników służby zdrowia i umieszczone na kwarantannie.

Informację tę mężczyzna umieścił w jednej z grup na największym portalu społecznościowym. 34-letni administrator tej strony z miasta Battonya nie skasował tego wpisu.

Mężczyźni są znajomymi i według prokuratury regularnie publikowali na pewnych stronach internetowych teksty z różnych niesprawdzonych źródeł dla korzyści finansowej.

Obu mężczyzn uznano za winnych grożenia sprowadzeniem niebezpieczeństwa publicznego. Młodszy został skazany na 250 godzin prac społecznie użytecznych, a starszy – na 150 godzin.

Czytaj więcej:

Brytyjski rząd walczy z fake newsami o koronawirusie

Strona internetowa KE obala mity o koronawirusie

Media: Teoria spiskowa przyczyną ataków na maszty 5G

Facebook policzył wszystkie treści spiskowe o koronawirusie

  Komentarze
  • Kim Dzong
   22 maja, 21:34

   Pozdrowienia z Democratic North Korea dla naszych fiends ze srodkowo wschodniej Europy-love you!! pozdrowcie naszych best friends Jarkha K. and Viktra O. duze calusy dla nich przesyla...

   -Kim Dzong Un

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama