Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

We wrześniu Serena Williams wyda swoją pierwszą książkę dla dzieci

We wrześniu Serena Williams wyda swoją pierwszą książkę dla dzieci
Słynna tenisistka zadebiutuje jako pisarka. (Fot. PAP/EPA-RHONA WISE)
'Przygody Qai Qai' - taki tytuł będzie nosić książka Sereny Williams, którą jedna z najwybitniejszych tenisistek świata zadebiutuje pod koniec września 2022 roku. Bohaterką książki dla dzieci będzie tytułowa Qai Qai, ulubiona lalka jej czteroletniej córki.
Reklama
Reklama

Qai Qai to, jak przyznała sama tenisistka, wyjątkowy i bardzo ważny członek jej rodziny. Jest nie tylko zabawką, z którą nie rozstaje się jej córka Alexis Olympia. To lalka, która ma swoje konto na Instagramie - obserwuje ją ponad 350 tys. osób - a już niedługo będzie bohaterką pierwszej książki dla dzieci napisanej przez utytułowaną sportsmenkę.

"Czytanie bajek przed snem jest najważniejsze. Podobnie jest pewnie w wielu innych domach" - zauważyła Serena Williams, zapowiadając swój nowy projekt. Na Instagramie zdradziła, że w debiutanckiej książce dla dzieci wiele miejsca poświęciła tematowi przyjaźni i mocy wyobraźni, które pięknie zilustrowała Yesenia Moises.

Wyobraźni Serenie Williams nie brakuje. Jeśli prześledzimy historię Qai Qai dostrzeżemy, że na początku przypominała ona wiele innych lalek, z tą różnicą, że była czarna. Obserwując swoją córkę, która na krok nie rozstawała się z ukochaną zabawką, Serena wraz z mężem, Alexisem Ohanianem, stworzyli animowany koncept inspirowany pierwszą zabawką córki. W 2018 roku Qai Qai podbiła Instagram, aż w końcu powróciła do swojej zabawkowej formy. W ten sposób trafiła w ramiona innych dzieci na całym świecie.

I choć rezolutna, zabawna, mądra Qai Qai ma wiele do powiedzenia na Instagramie, dla Sereny Williams napisanie książki było naturalnym, kolejnym krokiem. Dzięki temu bohaterka jej książki może przemawiać do dzieci w każdym wieku i przypominać im, że nie ma rzeczy niemożliwych. "Możesz zrobić i osiągnąć wszystko, co tylko sobie wymarzysz. Wyobraź to sobie, uwierz w to, zrób to" - napisała we wstępie do książki "The Adventures of Qai Qai" ("Przygody Qai Qai") jej autorka.

Czytaj więcej:

Serena Williams rezygnuje z igrzysk w Tokio

US Open: Nie wystąpi kontuzjowana Serena Williams

US Open: Wycofały się Venus Williams i Sofia Kenin

Federer najlepiej zarabiającym tenisistą świata ostatnich 12 miesięcy

WTA grozi odwołaniem wszystkich turniejów tenisowych w Chinach

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2022
  GBP 5.4210 złEUR 4.5303 złUSD 3.9953 złCHF 4.3786 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama