Menu

Walia: Wzrost zachorowań na kiłę i rzeżączkę. Winne portale randkowe

Walia: Wzrost zachorowań na kiłę i rzeżączkę. Winne portale randkowe
W Walii rośnie liczba chorób przenoszonych drogą płciową. (Fot. Getty Images)
Oddziały zdrowia seksualnego w klinikach w Walii pękają w szwach z powodu rekordowej liczby pacjentów chorych na kiłę i rzeżączkę. Zdaniem szpitali, większa aktywność seksualna mieszkańców regionu spowodowana jest popularnością portali randkowych.
Reklama

W latach 2016-2017 zachorowalność na kiłę wzrosła o 53%, a na rzeżączkę o 21% - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Health Wales.

Lekarze z Betsi Cadwaladr University Health Board w północnej Walii twierdzą, że za wzrostem chorób przenoszonych drogą płciową stoją zwyczaje randkowe mieszkańców regionu.

"Ludzie więcej randkują, używają do tego portali zapoznawczych i różnego rodzaju aplikacji na smartfonach i są bardziej skłonni do przygodnego kontaktu seksualnego” – zaznacza dr Olwen Williams.

"W latach od 2011 do 2016 roku liczba pacjentów w klinikach zdrowia seksualnego w Walii podwoiła się, wzrosła z 86 000 do 176 000"-  podaje Public Health Wales.

Dr Williams zaapelowała między innymi o to, aby w sieci dostępne były testy na obecność chorób przenoszonych drogą płciową. Regularni randkowicze mogliby wykonać test w domu i wysłać je do kliniki.

Walijczycy są bardziej skłonni do przygodnych kontaktów seksualnych? (Fot. Getty Images)

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 02.06.2020
  GBP 4.933 złEUR 4.390 złUSD 3.930 złCHF 4.102 zł

  Sport


  Sport

  Reklama