Menu

Waitrose, Costa, Lidl i TK Maxx "w trybie pilnym" wycofują kilka produktów

Waitrose, Costa, Lidl i TK Maxx "w trybie pilnym" wycofują kilka produktów
Z Lidla znikają niektóre słoiki zielonego pesto. (Fot. Getty Images)
Detaliczny giganci w Wielkiej Brytanii, w tym m.in. Waitrose, Costa, Lidl i TK Maxx, muszą niezwłocznie usunąć ze swoich półek kilka produktów, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia konsumentów - informuje Gloucestershirelive.co.uk.
Reklama

Food Standards Agency (FCA) podjęła decyzję o wycofaniu z sieci Waitrose zupy marchwiowej z kolendrą (Carrot & Coriander Soup), ponieważ niektóre opakowania zawierają jęczmień (gluten) i seler, które nie są wymienione na etykiecie.

Chodzi o pudełka o masie 600 g, których termin przydatności do spożycia upływa 27 listopada 2019 r. "Produkt stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia osób z alergią lub nietolerancją jęczmienia (glutenu) i/lub alergią na seler" - informuje FCA.

Kolejny problem dotyczy Dark Chocolate Gingers (125 g) z Harvey Nichols. Czekolada zawiera pistacje, które nie są wymienione na etykiecie. Termin przydatności do spożycia tego produktu upływa 30 sierpnia 2020 r.

Costa Coffee wycofuje Millionaire Mallow Bites. (Fot. Getty Images)

Costa Coffee wycofuje z kolei Millionaire Mallow Bites. Niektóre z tych produktów zostały błędnie oznaczone jako Cornflake Cluster, dlatego nie ma na nich informacji, że zawierają jajka i pszenicę, co oznacza, że produkt stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia osób z alergią lub nietolerancją jaj, pszenicy lub glutenu. Wadliwe Millionaire Mallow Bites mają kod 19289 i datę przydatności do spożycia - 7 i 8 stycznia 2020 r.

TK Maxx usuwa ze swoich półek LITALY Wafer Roll. Waflowe rurki zawierają jaja, które nie są wymienione na etykiecie. Chodzi o opakowania o masie 400 g ze wszystkimi terminami przydatności do spożycia.

TK Maxx wycofuje swoje rurki waflowe. (Fot. Getty Images)

Lidl wycofuje z kolei zielone pesto Baresa Alla Genovese (190 g). Produkt zawiera orzeszki ziemne, których nie wymieniono na etykiecie. Termin przydatności do spożycia to czerwiec 2022 r.

FSA apeluje do klientów, aby nie konsumowali  żadnego z wymienionych produktów i niezwłocznie zwrócili go do sklepu. Zapewnia też, że każdy, kto kupił jeden ze wskazanych towarów, może ubiegać się o pełny zwrot pieniędzy.

Czytaj więcej:

Eksperci: Ponad 40 proc. Polaków ma alergie

Rekiny w "fish and chips" na Wyspach

Brytyjskie supermarkety "w trybie pilnym" wycofują kilka produktów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.01.2020
  GBP 5.071 złEUR 4.268 złUSD 3.873 złCHF 3.991 zł

  Sport


  Reklama