Menu

WTA w Rzymie: Serena Williams wycofała się przed meczem z siostrą

WTA w Rzymie: Serena Williams wycofała się przed meczem z siostrą
Z tego samego powodu Serena zrezygnowała z marcowego turnieju w Miami. (Fot. Getty Images)
Rozstawiona z numerem 10. amerykańska tenisistka Serena Williams wycofała się wczoraj z turnieju WTA rangi Premier na kortach ziemnych w Rzymie przed meczem w drugiej rundzie ze swoją siostrą Venus z powodu bólu w kolanie.
Reklama

W pierwszej rundzie 37-letnia zawodniczka pokonała Szwedkę Rebeccę Peterson 6:4, 6:2. W drugiej miało dojść do starcia sióstr Williams, ale młodsza z nich wycofała się z powodu kontuzji lewego kolana.

Co ciekawe, z tego samego powodu Serena zrezygnowała z marcowego turnieju w Miami również po zwycięstwie z Peterson, ale w drugiej rundzie. Przed rokiem natomiast młodsza z sióstr Williams wycofała się z turnieju w Rzymie jeszcze przed jego rozpoczęciem.

"Muszę zrezygnować z dalszych występów w Rzymie z powodu bólu w lewym kolanie. Będę tęskniła za kibicami i rywalizacją w jednym z moich ulubionych turniejów. Teraz skupię się na rehabilitacji i nie mogę doczekać się występu na French Open i w przyszłym roku w Rzymie" - przyznała Serena, cytowana na oficjalnej stronie WTA.

Zawody w Rzymie są dla wielu zawodniczek ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 26 maja French Open. Zdobywczyni 23 tytułów wielkoszlemowych zapewniła tym samym, że wystąpi w Paryżu.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Reklama