WTA Rzym: Zwycięstwo Radwańskiej w drugiej rundzie

"Isia" rozdaje autografy po udanym meczu w Rzymie (Fot. Getty Images)
Rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska pokonała Argentynkę Paulę Ormaecheę 6:3, 6:2 w drugiej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Rzymie.
Po raz pierwszy Polka przełamała rywalkę przy stanie 2:1 w pierwszym secie. W kolejnych gemach tenisistki wygrywały swoje podania, ale dzięki temu, wygranemu przy serwisie Argentynki, Radwańska zwyciężyła 6:3. Pierwsza odsłona trwała 37 minut.

Drugiego seta krakowianka rozpoczęła od breaka i potem kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Po raz drugi w tym secie Radwańska przełamała rywalkę przy stanie 4:2, a następnie wygrała swoje podanie i pokonała Ormaecheę 6:3, 6:2.

To było drugie spotkanie tych tenisistek. W 2012 roku w Australian Open Radwańska wygrała 6:3, 6:1. Argentynka w rankingu WTA zajmuje obecnie 73. miejsce.

W trzeciej rundzie rywalką Polki będzie Włoszka Francesca Schiavone, która pokonała Hiszpankę Garbine Muguruzę 3:6, 6:1, 7:6 (7-5).

W kwalifikacjach rzymskiego turnieju odpadły młodsza z sióstr Radwańskich Urszula oraz Katarzyna Piter.

Wyniki meczów 2. rundy:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) - Paula Ormaechea (Argentyna) 6:3, 6:2
Francesca Schiavone (Włochy) - Garbine Muguruza Blanco (Hiszpania) 3:6, 6:1, 7:6 (7-5)