Menu

W katedrze w Norwich zamontowano zjeżdżalnię

W katedrze w Norwich zamontowano zjeżdżalnię
Pomysł zjeżdżalni w takim miejscu nie wszystkim przypadł do gustu. (Fot. Twitter/@Nrw_Cathedral)
W katedrze anglikańskiej w Norwich (hr. Norfolk) pojawiła się zjeżdżalnia rodem z wesołego miasteczka. Wszystko po to, aby zapewnić odwiedzającym lepszy widok na średniowieczne malowidła i rzeźby.
Reklama

Wielebny Canon Andy Bryant z katedry w Norwich przyznał, że pomysł zjeżdżalni zrodził się w jego głowie, gdy odwiedzał Kaplicę Sykstyńską w Rzymie. "Pomyślałem sobie wtedy: To niesamowite, ale tak naprawdę sufit w naszej katedrze jest równie wspaniały" - zdradził duchowny w rozmowie z "The Guardian".

"Mamy jedną z największych kolekcji średniowiecznych brosz dachowych w całej Europie Północnej. Problem w tym, że są tak wysoko, że większość ludzi nie ma szansy ich podziwiać" - podkreślił pastor.

Teraz za 2 funty goście mogą z bliska obejrzeć średniowieczne malowidła, które zdobią sufit świątyni, a także rzeźby przedstawiające biblijne sceny. 

Za atrakcję trzeba zapłacić 2 funty od osoby. (Fot. Twitter/@Nrw_Cathedral)

Wesołe miasteczko w tak nietypowym miejscu podzieliło odwiedzających katedrę. "Byłem zaskoczony, ale myślę, że to świetny, nowatorski pomysł. Brawa za odwagę" - przyznał 58-letni Ray Stevens z Peterborouh.

Jednak Greetja Boedeltja, która przyjechała do Norwich z Holandii, stwierdziła, że "zawstydzający" jest fakt, iż zjeżdżalnia zasłoniła wielki witraż, który tak bardzo chciała zobaczyć.

Atrakcja o wysokości prawie 17 metrów, zostanie w katedrze do 18 sierpnia. Wpływy z wejściówek pokryją wynajem zjeżdżalni, a nadwyżka zostanie przezaczona na katedralne wydatki.

Architektoniczne cuda znajdują się w sklepieniu świątyni. (Fot. Twitter/@Nrw_Cathedral)

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama