Menu

W ciągu nocy pożar Saddleworth Moor "stał się dwa razy większy"

W ciągu nocy pożar Saddleworth Moor "stał się dwa razy większy"
To największy pożar wrzosowisk, z jakim mieli do czynienia strażacy w tym regionie. (Fot. Getty Images)
Setki strażaków od niedzieli walczą z gigantycznym pożarem wrzosowisk Saddleworth Moor w Greater Manchester. Na pomoc ruszyła brytyjska armia.
Reklama

Mimo wielkich wysiłków strażaków, ogień wciąż się rozprzestrzenia. Największym problemem jest ciągle zmieniający się wiatr, który rozprowadza płomienie w różnych kierunkach.

Walkę z pożarem utrudniają też utrzymujące się od kilku dni palące temperatury oraz podłoże, które wymaga dużych ilości wody do gaszenia płomieni.

Do walki z żywiołem skierowano dziś rano ok. 100 żołnierzy; z kolei do gaszenia pożaru w trudno dostępnych miejscach wysłano śmigłowiec RAF Chinook - informuje "Metro".

W nocy zmobilizowano też żołnierzy z 4. batalionu Królewskiego Pułku Szkocji, którzy dołączyli do strażaków w Tameside na skraju Saddleworth Moor.

Żywioł, który nawiedził Greater Manchester, jest tak potężny, że udało się go uchwycić nawet na zdjęciach satelitarnych.

Policja ewakuowała w sumie 34 domy we wsi Carrbrook w Stalybridge. Zagrażały im płomienie rozprzestrzeniane przez wiatr.

Eksperci ostrzegają, że wysoki poziom zanieczyszczeń, powstałych w wyniku pożaru, może mieć znaczący wpływ na zdrowie ludzi.

Do walki z żywiołem zmobilizowano wojsko. (Fot. Getty Images)

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama